Novinky

strana 3

Vydajte zo seba maximum!

Vydajte zo seba maximum!

Chcete zo seba vydať maximum pri každom tréningu? V dnešnej dobe moderných technológií a ich rýchleho napredovania môžete siahnúť po inteligentných hodinkách či inteligentnom náramku, s ktorým budete mať neustálu kontrolu nad svojím výkonom. Ak sa jedná o počet krokov, množstvo spálených kalórií, či meranie frekvencie srdcového tepu, s týmto “pomocníkom” na zápästí budete mať prehľad, ako na tom ste!

Celý článok

Výhody elektro kolobežky

Výhody elektro kolobežky

Vedeli ste, že jazda na kolobežke je pre nás ľudí prospešnejšia ako beh či korčuľovanie? Pri jazde na kolobežke zapájate väčšinu svalstva, a to najmä brucho, stehná i lýtka, čo sú úprimne povedané problémové partie väčšiny ľudí so sedavým zamestnaním. Dokonca, ak Vás trápia problémy s kĺbmi, kolobežkou rozhodne nič nepokazíte. Práve opačne! Pri jazde na kolobežke nedochádza k otrasom, čím kĺby nie sú zaťažované, a dokonca sa nemusíte báť ani nepríjemných bolestí chrbtice. Aké ďalšie plusy má jazda na kolobežke? Pre koho je určená elektro kolobežka?

Celý článok

Sprehľadnite si svoje denné aktivity!

Sprehľadnite si svoje denné aktivity!

Nájsť si počas rušného dňa aspoň hodinku voľného času na vykonanie hocakej športovej aktivity môže byť niekedy náročné, niekedy až nepredstaviteľné, najmä ak ste pracovne zaneprázdnený, či máte prijemné starosti o dieťatko, ktoré vyžaduje maximálnu starostlivosť počas celého dňa. Úžasnou správou je, že už nemusíte denno-denne navštevovať fitness centrum či plaváreň. Fyzická aktivita môže byť vykonaná aj iným spôsobom, ako len športovaním. Na mysli máme bežnú chôdzu, ktorú vykonáva denno-denne každý z nás, či už cestou do práce, školy, do potravín alebo na prechádzke s dieťatkom. Viaceré vedecké štúdie dokázali, že denne by sme mali spraviť aspoň desaťtisíc krokov. Vďaka čomu môžeme za krátku dobu pozitívne ovplyvniť náš kardiovaskulárny systém, a výrazne znížiť riziko infarktu.

Celý článok

Bicyklovanie si odteraz zamilujete aj vy!

Bicyklovanie si odteraz zamilujete aj vy!

O elektrických bicykloch, na ktorých sa bicykluje ľahšie vďaka pomoci elektrického motora, ste už pravdepodobne počuli aj vy. Avšak, postupom času sa dostávajú bicykle na elektrický pohon do popredia, a to hneď z viacerých dôvodov.

Celý článok

Stačí jediná pomôcka pre cvičenie v pohodlí domova?

Stačí jediná pomôcka pre cvičenie v pohodlí domova?

Športovým pomôckam a príslušenstvu už bolo venovaných množstvo článkov. Medzi najúčinnejšie a zároveň cenovo najdostupnejšie patrí „thera-band“, alebo guma na cvičenie. Môžete s ňou odcvičiť množstvo cvikov na každú časť tela.  Isto sa pýtate, prečo by práve posilňovacia guma mala byť súčasťou vašej domácej posilňovne. Inšpirujte sa našimi radami a zistíte, že na ňu už nikdy nedáte dopustiť.

Celý článok

Fitness náramok – účinný motivátor športovcov

Fitness náramok – účinný motivátor športovcov

Fitness náramky sú stále častejšie využívané na monitorovanie denných aktivít nielen profesionálnych, ale aj rekreačných športovcov. Viete načo slúžia? Ktorý bude pre vás ideálny a prečo by ste ste ho mali mať? V nasledujúcich riadkoch nájdete odpovede na všetky otázky. Nechajte sa inšpirovať a majte neustály prehľad o vašej dennej aktivite.

Celý článok