Bicyklovanie si odteraz zamilujete aj vy!

O elektrických bicykloch, na ktorých sa bicykluje ľahšie vďaka pomoci elektrického motora, ste už pravdepodobne počuli aj vy. Avšak, postupom času sa dostávajú bicykle na elektrický pohon do popredia, a to hneď z viacerých dôvodov.

Do práce na bicykli? Jednoznačne áno!

Ak aj vás unavujú nekonečné kolóny cestou do práce, najvhodnejšie bude, ak auto necháte v garáži a nasadnete na bicykel. Je zrejmé, že lepšou voľbou bude práve elektrobicykel, pretože prísť celý prepotený na obchodné stretnutie nebude pôsobiť zrovna reprezentatívne. Takýmto spôsobom sa nezapotíte ani neunavíte, no okrem toho naštartujete organizmus, vďaka čomu sa budete cítiť počas celého dňa lepšie.

Potrebujete schudnúť? Žiadny problém, veď je to také jednoduché

Počas leta asi väčšina z nás rieši postavu, a teda nejaké to „kilečko“ navyše, ktoré nás trápi zhruba od Vianoc. Ak nemáte radi preplnené posilňovne či tvrdé cvičebné plány, nevadí. V takomto prípade by ste mali tráviť čas v prírode, kde môžete načerpať nielen potrebnú psychickú a fyzickú energiu, ale tiež okúsiť jazdu na bicykli, ktorá je vhodná v podstate pre celú rodinu. Na elektrobicykli môžete spočiatku jazdiť dva krát týždenne po tridsiatich minútach, no časom môžete zvyšovať ciele a prekonávať svoje hranice. Odporúča sa denne stráviť aspoň hodinu na čerstvom vzduchu, tak ak toto pravidlo dodržíte, môžete sa rozlúčiť s kilami navyše, ba dokonca s únavou či bolesťami hlavy.

Výlety s vašimi blízkymi sú na nezaplatenie

Elektrobicykle umožňujú i menej fyzicky zdatným osobám podnikať cyklistické výlety, ktoré môžu byť dlhé aj niekoľko desiatok kilometrov. Nevadí, že nepatríte medzi profi športovcov a vaša kondička nie je na super vysokej úrovni. Vďaka bicyklu na elektrický pohon môžete tráviť čas spoločne s vašimi blízkymi aktívne, a teda je len na vás, aký stupeň intenzity dopomoci šliapania si zvolíte. Výhodou je, že máte možnosť zakúpiť bicykle na splátky, čiže ak nemáte peňažné prostriedky na kúpu okamžite, môžete využiť nákup na splátky bez navýšenia

Pozor na bezpečnosť!

Najdôležitejším faktorom pri jazde na bicykli je samozrejme bezpečnosť. Mali by ste sa zamerať na stabilitu, keďže najmenej stabilný moment nastáva vo chvíli, keď začínate jazdiť, čiže zhruba prvých desať sekúnd. Vďaka bicyklu na elektrický pohon dosiahnete stabilnú rýchlosť prakticky ihneď, no okrem toho je riadenie bezpečnejšie, rýchlejšie a nemusíte vynaložiť toľko námahy ako pri klasickom bicykli. Okrem toho je skvelou správou to, že nemusíte vlastniť vodičský preukaz a platiť drahé povinné poistenie ako v prípade automobilu, čiže ide o ďalšiu výhodu elektrobicyklov, pre ktorú si zamilujete bicyklovanie aj vy.

Späť na kategóriu