Sprehľadnite si svoje denné aktivity!

Nájsť si počas rušného dňa aspoň hodinku voľného času na vykonanie športovej aktivity môže byť niekedy náročné, niekedy až nepredstaviteľné, najmä ak ste pracovne zaneprázdnený, či máte prijemné starosti o dieťatko, ktoré vyžaduje maximálnu starostlivosť počas celého dňa. Úžasnou správou je, že už nemusíte denno-denne navštevovať fitness centrum či plaváreň. Fyzická aktivita môže byť vykonaná aj iným spôsobom, ako len športovaním. Na mysli máme bežnú chôdzu, ktorú vykonáva denno-denne každý z nás, či už cestou do práce, školy, do potravín alebo na prechádzke s dieťatkom. Viaceré vedecké štúdie dokázali, že denne by sme mali spraviť aspoň desaťtisíc krokov. Vďaka čomu môžeme za krátku dobu pozitívne ovplyvniť náš kardiovaskulárny systém, a výrazne znížiť riziko infarktu.

Počet krokov?

Či už ste sa rozhodli vyjsť si na výlet s rodinou alebo len tak do mesta na kávu, vaše kroky by ste mali mať neustále pod kontrolou. Je vhodné mať prehľad o tom, koľko krokov ste počas celého dňa spravili, koľko kalórií ste spálili, čo bude pre vás cenná informácia hlavne vtedy, ak potrebujete schudnúť nejaké to kilečko. Fitness náramky nie sú určené len pre aktívnych športovcov, ale tiež pre bežných ľudí, ktorí chcú mať o svojej dennej aktivite zaznamenanú jednoduchú štatistiku za účelom prekonávania samého seba. Ste rozhodnutý, že začnete behať? Výborne! Stanovte si cieľ dennej aktivity a nezabudnite na meranie tepu, k čomu vám poslúži hrudný pás či merač tepu priamo vo fitness náramku. Bežný človek vo veku tridsať rokov by mal mať počas behu pulz zhruba 130 až 150, no v začiatkoch sa  môže hodnota vyšplhať až na 180. Netreba sa naľakať. Vďaka meraču tepu budete informovaný, aká je výška vášho pulzu, a teda kedy je vhodné mierne spomaliť, prípadne zrýchliť tempo.

Prekonávajte sa!

Ak máte väčšiu odvahu, vaše telo môžete posilniť aj iným spôsobom ako len behom či iným kardio cvičením. K tomu vám výborne poslúžia závažia, jednoručky či takzvané kotúče, ktoré dnes účinne pomáhajú nielen mužov, ale aj ženám s cieľom vypracovania dokonalých kriviek. Zároveň efektívne posilňujú problémové partie akými sú najmä bruško a stehná. Lano na cvičenie je taktiež jednou zo skvelých pomôcok na cvičenie, ktorá má široké použitie, čo znamená, že umožňuje odcvičiť viacero rôznych druhov cvičení, ktorými posilníte celé telo – ramená, chrbát, brucho i nohy!

Pre tých, ktorí ešte len začínajú sa odporúča konzultovať cviky s trénerom vzhľadom k tomu, že cviky s lanom môžu byť obtiažnejšie, no zároveň účinnejšie v porovnaní s väčšinou pomôcok na cvičenie, ktoré poznáte. Ak chcete zlepšiť výbušnosť a vytrvalosť, ale taktiež získať rytmus a telesnú rovnováhu, posilňovacie lano je presne tá cvičebná pomôcka, ktorá by nemala chýbať vo vašej domácej posilňovni! V kombinácií s pravidelnou dennou fyzickou aktivitou ste na ceste za svojim zdravším „ja“!

Ak hľadáte kvalitné fitness náramky, lano na cvičenie, športové zariadenia či pomôcky na cvičenie, vyberte si z mimoriadnej ponuky vysokokvalitného sortimentu, ktorý ponúka významný a veľmi známy slovenský predajca inSPORTline

Späť na kategóriu