Radcovia

strana 2

Zvýšte efektivitu posilňovania správnym výberom činiek

Zvýšte efektivitu posilňovania správnym výberom činiek

Zdravý životný štýl a teda aj cvičenie je každým dňom populárnejšie. Stále viac ľudí si uvedomuje jeho dôležitosť nielen pre celkové zdravie, ale aj lepšiu kondíciu či psychickú pohodu. Zatiaľ čo mnoho ľudí pravidelne cvičí vo veľkých fitness centrách, nájde sa aj dostatok ľudí preferujúcich cvičenie doma. Takéto cvičenie má tiež viacero benefitov, ktoré možno oceníte. Je potrebné myslieť nato, že domácu posilňovňu treba vybaviť pomôckami, ktoré zabezpečia efektívne cvičenie a nezaberú pritom príliš veľa miesta. Aj keď do najbližšieho fitness centra musíte cestovať, ponúka nespočetné množstvo rôznych strojov, z ktorých ste mnohé možno ešte neskúsili. Ak patríte medzi zástancov domáceho posilňovania, mali by ste ovládať cviky vhodné pre takéto priestory a najmä pre vás. Je známe, že môžete efektívne cvičiť aj bez trénera, musíte však poznať základy fitness sveta. Ak im nebudete venovať pozornosť, môžete si ublížiť a spôsobiť si zranenia.

Celý článok

Prečo by mala byť posilňovacia lavica neoddeliteľnou súčasťou vášho tréningu?

Prečo by mala byť posilňovacia lavica neoddeliteľnou súčasťou vášho tréningu?

Je na svete niekto, kto by netúžil po perfektnej vyšportovanej postave? Nemá ju však každý, mnoho ľudí nemá nato dostatočnú chuť, vôľu alebo si nevedia vyhradiť čas, aby na sebe mohli pracovať. Je skutočne mnoho spôsobov, ako zhodiť kilá navyše či nabrať svaly a mať vysnívanú postavu. Ideálnou voľbou je kombinácia niekoľkých spôsobov. Každý, kto sa aspoň trochu zaujíma o fitness vie, že samotné cvičenie alebo samotná strava výsledky neprinesie. Treba ich preto spojiť, aby vzájomne dokázali priniesť optimálne výsledky.

Celý článok

Jeseň je stvorená na cyklovýlety. Nezabudnite však zobrať aj svoje deti

Jeseň je stvorená na cyklovýlety. Nezabudnite však zobrať aj svoje deti

Cyklovýlety sú pre mnohých ľudí obľúbenou aktivitou, ktorú praktizujú pravidelne niekoľkokrát do roka. Mnohí nadšenci tohto športu sa do bicyklov natoľko zamilovali, že sa ich nevedia vzdať v žiadnom ročnom období. Táto skupina ľudí vyťahuje bicykle pri každej príležitosti, kedy sa vydajú na menšiu, či väčšiu vzdialenosť. Jeseň, ktorá k nám dorazila je na daný druh športu ako stvorená a ak tento prostriedok stále nemáte, je najlepší čas si ho zadovážiť.  Okrem toho, že ho môžete využívať na cestu do práce alebo do obchodu, bude vašim spoločníkom aj vo voľnom čase strávenom s rodinou. Tak isto, ako obľubujú cyklovýlety dospelí, majú ich radi aj deti. Nezáleží pri tom, či majú niekoľko mesiacov alebo rokov, aj oni musia byť na tento druh športu poriadne vybavení.

Celý článok

Cesta za zdravším „ja“ nemusí byť tak náročná, ako sa môže spočiatku zdať

Cesta za zdravším „ja“ nemusí byť tak náročná, ako sa môže spočiatku zdať

Počuli ste o tom, že denne by sme mali stráviť minimálne hodinu vykonávaním fyzickej aktivity? Žiaľ, v súčasnosti máme málo času na aktivity, ktoré nám mimoriadne prospievajú. Podstatnú časť voľného času obetujeme radšej milovanej rodine, čo je samozrejme obdivuhodné, no niekedy by sme mali hľadieť aj na seba. Či už navštíviť neďalekú posilňovňu, alebo si ísť len tak zabehať do miestneho parku, to je len na vás a vašich preferenciách. Ak sa vám nechce vyjsť z domu, skúste si zacvičiť aspoň doma, napríklad rovno pred televíziou. Uvidíte, že sa budete cítiť lepšie plný fyzickej aj duševnej energie. Ako urobiť prvý krok? Pamätajte, že zmena jedálničku je veľmi dôležitá. Od zmeny jedálnička sa odvíja všetko ostatné.

Celý článok

Chcete sa dostať do formy alebo si ju udržať? Vyskúšajte posilňovaciu lavičku.

Chcete sa dostať do formy alebo si ju udržať? Vyskúšajte posilňovaciu lavičku.

Leto máme v plnom prúde vďaka čomu sa väčšina z nás snaží využiť trávenie voľného času v prírode. Častokrát sa venujeme fyzickým aktivitám, vďaka ktorým sa cítime fit. Ak chcete zhodiť nejaké to kilečko, pravdepodobne súčasťou vášho tréningového plánu je kardio cvičenie akým býva väčšinou beh, bicyklovanie či plávanie. Zabudnúť by ste ale určite nemali na posilnenie vrchnej aj  dolnej časti tela, čo je možné aj inde ako len v posilňovni. Stačí, keď sa necháte inšpirovať nasledujúcimi radami, vďaka ktorým sa aj vy dostanete do kondície hravo!

Celý článok

Pozdvihnite svoj tréning na inú úroveň!

Pozdvihnite svoj tréning na inú úroveň!

Ak ste športový nadšenec, trénujete pravidelne a tvrdo, určite chcete svoje ciele posúvať neustále vpred. Vytúžený progres by ste urobili len ťažko, ak by ste ostali na jednom mieste. Môžete sa poradiť s trénerom a nastaviť si nový tréningový plán, v ktorom by ste zapracovali na vytrvalosti a výbušnosti. Ďalšou alternatívou je siahnúť po pomôckach na cvičenie, vďaka ktorým sa budete postupne zlepšovať a posúvať váš výkon na vyšší level. Zo začiatku to bude určite drina, ale výsledok bude rozhodne stáť za to! Tak čo, idete do toho aj vy? Využite príjemné letné dni a dajte si do tela. Základom je nebáť sa nových výziev a začať.

Celý článok