Cesta za zdravším „ja“ nemusí byť tak náročná, ako sa môže spočiatku zdať

Počuli ste o tom, že denne by sme mali stráviť minimálne hodinu vykonávaním fyzickej aktivity? Žiaľ, v súčasnosti máme málo času na aktivity, ktoré nám mimoriadne prospievajú. Podstatnú časť voľného času obetujeme radšej milovanej rodine, čo je samozrejme obdivuhodné, no niekedy by sme mali hľadieť aj na seba. Či už navštíviť neďalekú posilňovňu, alebo si ísť len tak zabehať do miestneho parku, to je len na vás a vašich preferenciách. Ak sa vám nechce vyjsť z domu, skúste si zacvičiť aspoň doma, napríklad rovno pred televíziou. Uvidíte, že sa budete cítiť lepšie plný fyzickej aj duševnej energie. Ako urobiť prvý krok? Pamätajte, že zmena jedálničku je veľmi dôležitá. Od zmeny jedálnička sa odvíja všetko ostatné.

Kvalitné stravovanie je základ

Ak ste rozhodnutý zmeniť svoju životosprávu a konečne sa o seba viac starať, máte za sebou prvý krok! Najprv sa zamerajte na jedálniček. Snažte sa počas dňa prijať dostatok kvalitných bielkovín, vitamínov i minerálov, ktoré sú v mliečnych výrobkov, rybách, hydine, zelenine, ale i ovocí. Pečivo je povolené, no na večeru naň radšej zabudnite. Namiesto toho si pripravte ľahký a výživný šalát z paradajok, uhorky a mozzarely, ktorý vás dostatočne zasýti a telu poskytne dostatok živín. Na obed si doprajte kuracie prsia či lososa so zeleninovou. Jeden kopček ryže či zemiakov vám neuškodí, keďže telo potrebuje k správnemu fungovaniu i sacharidy.

Bez pohybu to nepôjde

Ideálne je hýbať sa každý deň! Nechajte auto doma a do práce sa prejdite po vlastných. Fitness doplnky akými sú gymnastické lopty, balančné pomôcky či  posilňovacie systémy sú  šikovnými pomocníkmi, vďaka ktorým môžete cvičiť s vlastným telom, a to v pohodlí vášho domova. Ak chcete posilniť stred tela tzv. core a zároveň uvoľniť napäté svaly po celom dni v práci, doplnky na cvičenie sú presne to, čo nesmie chýbať ani vo vašej domácej posilňovni. Tie si môžete vybrať podľa účelu, a rozhodnúť sa, či vám budú po chuti workout pomôcky určené na cvičenie vonku; pomôcky na jógu alebo pilates, prípade pomôcky na chudnutie, ktoré sú vhodné na vyformovanie problémových partií akými sú najmä bruško a nohy.

Nebojte sa závaží, to vám len pomôže

Niektoré dámy majú tendenciu vyhýbať sa dvíhaniu závažia, čo je obrovská škoda. Vďaka činkám môžete krásne vyrysovať svalstvo a zároveň vybudovať silu i vytrvalosť. Neváhajte, vyberte si fitness náradie a začnite si užívať aktívny život plnými dúškami.

Späť na kategóriu