Pozdvihnite svoj tréning na inú úroveň!

Ak ste športový nadšenec, trénujete pravidelne a tvrdo, určite chcete svoje ciele posúvať neustále vpred. Vytúžený progres by ste urobili len ťažko, ak by ste ostali na jednom mieste. Môžete sa poradiť s trénerom a nastaviť si nový tréningový plán, v ktorom by ste zapracovali na vytrvalosti a výbušnosti. Ďalšou alternatívou je siahnúť po pomôckach na cvičenie, vďaka ktorým sa budete postupne zlepšovať a posúvať váš výkon na vyšší level. Zo začiatku to bude určite drina, ale výsledok bude rozhodne stáť za to! Tak čo, idete do toho aj vy? Využite príjemné letné dni a dajte si do tela. Základom je nebáť sa nových výziev a začať.

Skúste závažie na ruky a nohy

Najprv by ste mali začať rukami. Čo sa tým myslí? Poznáme rôzne závažia určené na zápästia, vďaka ktorým môžete aj počas behu celkovo posilniť vrchnú časť tela a budovať svalstvo. Závažia sú vyrobené z neoprénu, čo je veľkou výhodou - nemali by vás omínať alebo akýmkoľvek spôsobom vám zavadzať. Podobne môžete posilňovať aj spodnú časť tela. Zvýšiť dynamiku, silu aj vytrvalosť je možné pomocou závažia na nohy. Vo všeobecnosti môžete využiť závažia nielen pri behu, ale aj pri korčuľovaní, bojových športoch alebo posilňovaní s vlastnou hmotnosťou, čo oceníte hlavne, ak ste sa rozhodli využívať domácu posilňovňu.

Nezabúdajte na pobyt na čerstvom vzduchu

Ak vykonávate športové aktivity predovšetkým vo vnútri, nemali by ste zabúdať aj na pobyt na čerstvom vzduchu. Ideálnym spôsobom relaxu je turistika v majestátnych slovenských vrchoch, vďaka čomu môžete povzbudiť nielen svoje fyzické, ale tiež psychické zdravie. Samozrejme, že aj vďaka vychádzkam či túram do prírody môžete prekonávať samého seba, a tak zvyšovať svoje ciele.

Asi sa najprv vyberiete na Popradské pleso, ale postupom času môžete zvoliť aj ťažšie túry, napríklad Rysy, ktoré by určite mal navštíviť každý Slovák! Vedeli ste, že omnoho pozitívnejší vplyv na telesnú kondíciu dosiahnete, ak si vezmete so sebou trekingové palice? Dbajte na to, aby boli komfortné a ľahké na úchop, vyrobené z kvalitného materiálu a odolné voči mechanickému poškodeniu.

Ideálnou voľbou pre rekreačných športovcov, ľudí ktorí milujú pohyb, ale tiež profesionálov je určite inSPORTline - významný slovenský predajca potrieb na cvičenie a športových zariadení. Bezkonkurenčné ceny, široká ponuka sortimentu, profesionálne poradenstvo, či prvotriedny servis sú len niektoré z predností, prečo si vybrať renomovaného predajcu akým je práve inSPORTline.

Späť na kategóriu