Dostaňte sa do dobrej formy bez trápenia

Občas sa stane, že nám pribudne nejaké to kilo navyše a my by sme sa ho chceli zbaviť najlepšie ihneď a bez trápenia. Skúste sa ho zbaviť a dostať sa do dobrej telesnej kondície pomocou trenažéra.

Vyformujte si celé telo na bežeckom páse

Väčšina ľudí si pri téme o formovaní postavy hneď predstaví návštevu fitness centra a cviky na ťažkých strojoch. Samozrejme je to najvyužívanejšia cesta a aj preto sa tieto centrá tešia vysokej návštevnosti. Nie je to však jediná možnosť. Účinnou aktivitou, vďaka ktorej okrem chudnutia získate navyše kondíciu, spevníte svalstvo a precvičíte celé telo, je aj beh. Jeho najväčšou výhodou je, že sa dá vykonávať všade, kde si zmyslíte a v krytých priestoroch aj za každého počasia. Nie je ničím výnimočným, že domáce bežecké pásy nevlastnia už len športovci.

Ak sa nechcete vzdať pravidelného behu ani počas škaredého počasia, alebo sa odmietate ďalej vyhovárať na cestovanie do posilňovne, zariaďte si doma svoj fitness kútik. Nadobudnete v ňom kondíciu a formu, ktorú v konečnom dôsledku zužitkujete vo viacerých životných sférach. V prípade, že by ste si chceli zriadiť domácu posilňovňu, v ktorej bude viac ako bežiaci pás a pár činiek, sú dobrou voľbou aj rotopedy, na ktorých cvičenie nie je náročné na techniku. Pri správnom cvičení dochádza k spevňovaniu svalstva celého tela, pozitívnemu vplyvu na krvný tlak a zvyšuje sa vitálna kapacita pľúc. Túto zostavu strojov ocenia aj osoby, ktoré potrebujú cvičiť tak, aby to bolo šetrné k ich kĺbom. Vďaka správne vybavenej domácej posilňovni sa už váš tréning nebude odvíjať od aktuálneho počasia. Popri cvičení však nezabúdajte na zdravú stravu, veľa ovocia a zeleniny, ktoré sú základom zdravého životného štýlu.

Nie vždy je menej viac

Rozhodli ste sa, že už viac nebudete svoj tréning prispôsobovať počasiu a zaobstaráte si trenažér k sebe domov? Pri jeho výbere pozerajte predovšetkým na kvalitu. Tie výkonnejšie majú tichý a výkonnejší motor, čo ocenia aj večne nespokojní panelákoví susedia. Nezabudnite ani na merač tepovej frekvencie s hrudným pásom, či odpruženie, vďaka ktorému bude cvičenie šetrné ku kĺbom. Lepšie trenažéry majú množstvo moderných funkcií, jednoduché ovládanie a pomerne veľkú bežeckú plochu pre bezpečné a pohodlné behanie.

Odporúčame pri výbere pozerať, ktorý z predajcov ponúka odborný servis a opravu bežeckého pásu priamo u vás doma, čo pri rozmere stroja určite oceníte. Aby ste predišli oprave, o bežecký pás je potrebné sa dôkladne starať. Že neviete ako? Nie je to nič zložité. Presvedčte sa a prečítajte si ako sa starať o bežecký pás.

Späť na kategóriu