O bežecký pás sa treba starať. Ako na to?

Minule sme písali o tom, prečo si kúpiť bežecký pás. Ušetrí vám čas, poskytne vám komfort priamo u vás doma. Keď už si ho však domov zadovážite, musíte počítať s tým, že ak očakávate dlhú životnosť, musíte mu venovať aj istú dávku starostlivosti.

Ide o vaše pohodlie

Jedným z najčastejšie využívaných argumentov v prospech kúpy bežeckého pásu je práve pohodlie, ktoré ponúka nohám pri behu. Plocha, po ktorej bežíte, je rovná, takže rovnomerne zaťažuje vaše telo. Vďaka tomu, že je odpružená, zase šetrí vaše kĺby a nehrozí vám to, čo sa bežne stáva, ak beháte vonku – že trpia vaše kolená.

Aby však tieto vlastnosti mohol váš pás dlhodobo zabezpečovať, je nevyhnutné sa oňho aj dôkladne starať. Pravidelne po 10 prevádzkových hodinách si skontrolujte, či je bežecká plocha dostatočne namazaná. Ak je suchá, aplikujte naňu silikónový olej so špeciálnym nástavcom pre cielenú aplikáciu. Silikónový olej aplikujte po celej šírke bežeckej plochy, do priestoru medzi vrchnú časť bežeckej dosky a spodnú časť bežeckého pásu na miesta, kde sa pohybujú chodidlá pri behu. 

Okrem toho treba bežecký pás aj pravidelne čistiť, pozor však, aby sa voda nedostala do vnútra ovládacieho panelu. Odporúčame použiť len vlhkú hadričku. Bežeckú plochu pásu je potrebné mať vždy vycentrovanú a napnutú, aby sa vám pás hýbal maximálne plynule.

Všetky tieto úkony vám pomôžu užívať si svoj pás celé roky bez komplikácii. Občas skontrolujte, či sú všetky súčasti dôkladne dotiahnuté.

Buďte bez starostí

Samozrejme, môžu nastať aj momenty, kedy sa vám bežiaci pás pokazí aj pri dôkladnej starostlivosti. My vám v prípade, že si pás zakúpite u nás, ponúkame servis priamo u vás doma. Vy sa tak nemusíte o nič starať a naši odborníci zabezpečia, aby ste mali bežecký pás vždy v dokonalej technickej kondícii a mohli sa tak sústrediť len na vylepšovanie vašej fyzickej kondície.

Späť na kategóriu