Dokonalá postava a kvalitný tréning v pohodlí domova

Ak máte pocit, že vo fitness centre všetci pozerajú na vaše kilá navyše a práve preto sa fitness centrám vyhýbate, skúste cvičiť doma. Nie je výnimkou, zariadiť si posilňovňu v domácom prostredí. Pýtate sa prečo? Má to možno viac výhod, ako by ste si mohli myslieť. V súčasnosti majú domácu posilňovňu už nie len profesionálni športovci, ale aj úplní začiatočníci, ktorí si postupne budujú svoje útočiská, kde môžu zhodiť pár kíl, vyrysovať krivky či nabrať svalovú hmotu.

Výhody domácej posilňovne

Najväčšia výhoda je, že cvičiť môžete kedykoľvek, keď máte voľnú chvíľku. Nezáleží, či vonku prší, je zima alebo už je skoro tma a vám sa nechce vyjsť z domu. Vyhnete sa nepríjemným pohľadom vo fitku a môžete si urobiť plnohodnotný tréning aj doma. Ak sa vám zdajú vstupné náklady vysoké, vôbec tomu tak nemusí byť. Produkty si môžete dokupovať postupne a zapojiť do cvičenia celú rodinu, je k nezaplateniu. Cvičte aj so svojou polovičkou a buďte správnym vzorom aj pre vaše deti či blízkych.

Vybavenie môžete dokupovať postupne

Či sa rozhodnete cvičiť zväčša s vlastnou váhou a drobnými komponentmi, alebo máte radi väčšie stroje, azda základom každej posilňovne je činka. Poteší vás jej nižšia obstarávacia cena a variabilita využitia. Pri výbere nakladacej činky si v závislosti od kondície zvolíte váhu, ktorá vám vyhovuje a postupne môžete závažia pridávať. Ak patríte medzi začínajúcich športovcov, naučte sa správnu techniku cvičenia najprv s ľahšími váhami a predíďte tak zraneniam. Váhu činky si prispôsobte presne podľa vašich potrieb. Ak nemáte dostatočný rozpočet, poprípade miesto na väčšie vybavenie, ideálnym riešením je lavička na cvičenie, práve tá patrí k základným prvkom domácej posilňovne. Je jedno či ste sa rozhodli redukovať váhu, budovať svalovú hmotu alebo len vyrysovať svaly. Veľké množstvo cvikov zvládnete na lavičke na cvičenie. Stačí pozrieť pár videí a budete mať tréning ako od profesionála aj doma. Vydajte zo seba maximum a spravte si kvalitný tréning v domácom prostredí. Je len na vás, akú náročnosť pri tréningu zvolíte. Striedajte cviky tak, aby sa vaša celková telesná kondícia posúvala ďalej a aby telo nestagnovalo. Popri posilňovaní je vhodné preto pridať aj kardio.

Nie vždy vyjde počasie podľa našich predstáv a často odkladáme tréning práve kvôli tomu, že sa nám v škaredom počasí nechce ísť do fitness centra. Hoďte výhovorky za hlavu, zariaďte si domácu posilňovňu a nemusíte sa už nikam naháňať. Nájdite si správnu cestu k lepšiemu životu, dokonalej postave a efektívne využívajte svoj voľný čas cvičením v pohodlí vášho domova.

V prípade, že by ste v domácej posilňovni chceli mať viac ako činky a lavičku na cvičenie, nezabudnite na tieto stroje

Späť na kategóriu