Chcete domácu posilňovňu? Nezabudnite na tieto stroje

Mať vlastnú domácu posilňovňu je v súčasnosti snom mnohých športovo založených ľudí. Príčin, prečo je dobré mať vlastné fitko je niekoľko, najdôležitejšie z nich sú súkromie a komfort. Boom okolo posilňovania a zdravého životného štýlu neustále stúpa a je prirodzené, že posilňovne sa každý mesiac plnia viac a viac. Pre nadšencov to môže byť nielen obmedzujúce, ale dokonca aj nepríjemné a preto si radšej zacvičia doma.

Mať súkromnú posilňovňu zariadenú potrebnými strojmi nie je v dnešnej dobe nič zvláštne. Základom sú kvalitné posilňovacie stroje, pomocou ktorých dokážete precvičiť všetko, čo potrebujete. Okrem toho  je možné cvičiť aj pri pozeraní obľúbeného seriálu alebo pri inej domácej činnosti. Spojiť tak môžete príjemné s užitočným, kedy ušetríte nielen peniaze na fitko, ale aj čas, ktorý by ste stratili cestou do samotného fitness centra. 

Na domáce cvičenie môžete využiť napríklad aj priestor pivnice alebo garáže, kde je možné uložiť aj väčšie stroje, ktoré by vám v obytnom priestore mohli prekážať. Existuje veľké množstvo strojov, z ktorých máte na výber. Ak je vašim cieľom spaľovanie tukov a kardio, vhodné sú trenažéry, rotopédy, bežecké pásy alebo rôzne typy stepperov. Vďaka nim nielen spálite nepotrebný tuk, ale telo vypracujete tak, ako by ste cvičili v profesionálnom fitness centre. Každý, kto to myslí s cvičením vážne, mal by mať k dispozícii sadu činiek, ktoré by nemali chýbať ani v žiadnej posilňovni. Cvičenie s týmito pomôckami tvorí základ tréningu nielen profesionálov, ale aj rekreačných športovcov. Obľúbené sú hlavne vďaka mnohým možnostiam použitia a tomu, že sú malé, lacné a ľahko skladovateľné.

Ak máte doma dostatok priestoru, môžete si tam zakomponovať aj niektorú z posilňovacích veží, ktoré majú obrovské možnosti využitia. Efektívne precvičíte na nich ruky, nohy a ďalšie svalové partie. Sú v špičkovom prevedení a kvalite, ktorá podlieha prísnym európskym normám. Hoci hovoríme o finančne náročnejších doplnkoch, tie najzákladnejšie si viete zakúpiť aj za prijateľnú cenu.

Domáca posilňovacia veža je multifunkčným fitness strojom, ktorý nájdete v kombinácií s bench-press, kladkou a adaptérmi na posilňovanie nôh, ktoré športovcom umožňujú precvičiť všetky svalové partie. Hlavnou doménou posilňovacej veže je práve kombinácia viacerých strojov. Vežu tak viete zakúpiť za nižšiu cenu, ako keby ste si jednotlivé stroje kupovali osobitne. Obrovskou výhodou väčšiny veží je, že sa na nich dá praktizovať mnoho cvikov, na niektorých dokonca viac ako 100.

Späť na kategóriu