Bežecký pás vás dostane do formy z pohodlia obývačky

Možno ste to už zažili. Viete, že leto a plavková sezóna sa nezadržateľne blíži a vy potrebujete trochu doladiť postavu, nech sa môžete blisnúť na každej pláži. Je vám jasné, že najdôležitejší je aktívny pohyb, ideálne beh. Aj počasie už je na to vhodné, výhovorky sa míňajú, no ešte je tu jedna vec, ktorou radi obhajujeme fakt, že sme ešte nezačali. Dlho pracujeme, chodíme domov unavení a nechce sa nám ešte ísť niekam na dráhu alebo do prírody. Čo tak zamyslieť sa nad kúpou bežeckého pásu?

Kedykoľvek máte chuť si zabehať, môžete

Bežecké pásy patria medzi najobľúbenejšie fitness zariadenia. Zvyšujú kondíciu, pomáhajú spaľovať tuky a prispievajú tiež k pevnejšiemu zdraviu vášho srdca. To všetko bez toho, aby ste museli vytiahnuť päty z pohodlia vášho domova. V obývačke, v spálni, na chodbe, alebo terase. Výhodou je aj to, že sú pomerne dobre skladné a teda nezaberú vám doma zbytočne veľa miesta. Pásy poznáme motorové aj bezmotorové.

Motorové majú výkon od 1 do 8 konských síl. Od štyroch koní už môžeme hovoriť o profesionálnych prístrojoch, ktoré sú vhodné aj pre intenzívnejšie a časté využívanie. Profesionálne bežecké pásy sú už vhodné pre fitness centrá a výkonnostný šport.

Bezmotorové pásy sa používajú skôr pri tréningu chôdze alebo iba veľmi pomalého behu.

Ako si vybrať ten svoj?

Je viacero parametrov, ktoré si všímať, keď sa rozhodujete, ktorý bežiaci pás si kúpiť. Môžete sa zamerať na šírku bežeckej plochy, na odpruženie (pretože zdravie vašich kĺbov je dôležité), na počet stupňov nastavenia sklonu, ktoré prístroj ponúka, alebo aké sú možnosti nastavenia rýchlosti. U nás na v inSPORTline získate navyše aj 10-ročnú záruku, prípadný servis priamo u vás, alebo možnosť nákupu na splátky bez navýšenia.

Dôležitý je však aj údaj, ktorý určuje nosnosť bežeckého pásu. Ten by mal byť o niečo vyšší, než je hmotnosť najťažšieho človeka, ktorý ho plánuje využívať.

Ak by ste mali pri prezeraní našej ponuky bežiacich pásov akékoľvek otázky, určite sa na nás obráťte a naši odborníci vám radi poriadia s výberom toho ideálneho stroja. Podrobnejšie o výbere bežeckých pásov píšeme aj v našom radcovi.

Späť na kategóriu