Na čo slúži trenažér?

Aktuálne na trhu existuje viacero druhov trenažérov. Ako si ale z toho množstva vybrať tak, aby vystihoval vaše potreby?

Trenažér pre každého

K obľúbeným trenažérom patria bezpochyby cyklotrenažéry, ktoré sú vhodné tak pre profesionálnych športovcov ako i amatérov. Vďaka spôsobu šliapania bez voľnobehu ponúkajú oproti rotopedom oveľa prirodzenejší pohyb, ktorý je takmer autentický s klasickým bicyklovaním. Správnym používaním nadobudnete kondíciu, rýchlo spevníte lýtka, stehná aj zadok. Pri výbere cyklotrenažéra je potrebné si predovšetkým uvedomiť, kto bude stroj používať a či ho bude používať pravidelne alebo len sporadicky. Ak ste sa rozhodli, že nechcete len zhodiť nadbytočné kilá po rezni so šalátom, ale dáte stroju riadne zabrať, potom preskočte najlacnejšiu kategóriu a poobzerajte sa po niečom odolnejšom a kvalitnejšom s viacerými funkciami vďaka ktorým dostanete svoje cvičenie na vyššiu úroveň. Zohľadniť by ste mali tiež typ pohonu, počet stupňov regulácie záťaže a brzdný systém. Odporúčame zároveň prezistiť, či predajca, u ktorého si chcete cyklotrenažér zakúpiť, poskytuje servis u zákazníka, vďaka čomu, v prípade poruchy stroja, vám bude poskytnutý kvalifikovaný servis na mieste a nebudete nútení riešiť jeho presun do predajne či servisu a späť.

Rozhýbte svoje telo na trenažéri

K často vyhľadávaným trenažérom patrí taktiež eliptický trenažér, ktorý si našiel svojich fanúšikov predovšetkým u milovníkov bežeckého lyžovania. Jedným z dôvodov môže byť aj fakt, že pohyb na eliptickom trenažéri je tomuto športu veľmi podobný. Pokiaľ budete na stroji posilňovať pravidelne, zaručene sa budete tešiť okrem úbytku nadbytočných kíl aj z posilnenia svalov na dolných a horných končatinách. Výhodou je, že pri správnej technike, nepredstavuje eliptický trenažér neprimeranú záťaž na kĺby alebo chrbát.

Či si už vyberiete z manuálne alebo elektronicky ovládaných trenažérov, tzv. ergometre, väčšina z nich je už vybavená tichým chodom, magnetickým brzdným systémom a skladacím mechanizmom. Trenažéry inCondi disponujú systémom, vďaka ktorému sa viete pripojiť na váš inteligentný telefón alebo tablet a premeniť tak cvičenie na zážitok.  

Inšpirujte sa a prečítajte si pár dobrých tipov ako zariadiť domácu posilňovňu.

Späť na kategóriu