Chcete si zriadiť vlastné fitko? Toto v ňom určite nesmie chýbať

Fitness život sa za posledné roky tak rozšíril, že je doslova všade okolo nás. V niektorých prípadoch ani len nestačíme pozorovať, koľko menších či väčších fitness centier vzniká v našom okolí a stále ich nie je dosť. Dôvodom je trend súčasnosti, vďaka ktorému chcú ľudia nielen dobre vyzerať, ale aj zdravo žiť. To dokážu jedine zmenou životného štýlu a teda zdravou stravou a dostatkom pohybu. Niektorí sa snažia hýbať viac prirodzene ako napríklad prechádzkami v prírode, jazdou do práce na bicykli, no veľké množstvo ľudí pravidelne navštevuje rôzne fitness centrá. Keďže dopyt v niektorých prípadoch presahuje ponuku a centrá sú častokrát preplnené je normálne, že mnohí ľudia rozmýšľajú nad podnikaním v tejto oblasti.

Na to, aby ste boli úspešný a nie len malou kvapkou v mori, potrebujete dodržať niekoľko dôležitých rád. V prvom rade ide o to, či máte na danom mieste, kde chcete podnikať potenciál. Správne umiestnenie posilňovne je alfou a omegou a v prípade, že to podceníte, sa môžete poriadne popáliť. Ďalšou vecou, ktorú netreba v žiadnom prípade podceniť je profesionálny fitness tréner. V každej dobrej posilňovni by mal byť ľudom k dispozícii človek, ktorý ich nielen usmerní, ale ponúkne im aj svoje služby v oblasti fitness. Vypracovanie jedálnička alebo tréningu na mieru je dnes nutnosťou takmer pre každého športovca, ktorý chce nielen cvičiť, ale aj dosiahnuť reálne výsledky.

V neposlednom rade si však treba dať pozor aj na zariadenie a vybavenie posilňovne a to najmä na kvalitu a efektívnosť strojov. Vsadiť by ste mali nielen na kvantitu, ale najmä kvalitu a stroje by ste si mali vybrať čo najprecíznejšie. V žiadnom dobrom fitness centre by nemala chýbať posilňovacia veža, ktorá je základom pre množstvo cvikov. Ide o multifunkčné stroje, na ktorých dokážete precvičiť nielen ruky a nohy, ale aj celé telo. Hoci sú posilňovacie veže finančne náročnejšie, vedia vám nahradiť niekoľko menších strojov, ktoré by vám inak zabrali omnoho väčšiu plochu. Vhodné sú nielen pre veľké fitká, ale aj menšie hotelové alebo domáce posilňovne, ktoré chcete mať kvalitne vybavené.  Väčšinou sú zhotovené v špičkovom prevedení a kvalite podľa prísnych európskych noriem, takže nemusíte mať strach o ich funkčnosť a ani to, že by pre vás neboli užitočné.

Súčasťou fitka by mala byť aj takzvaná posilňovacia klietka, ktorá uspokojí potreby náročnejších športovcov. Vhodné sú najmä pre posilňovanie s tyčami, kde možno vykonávať širokú škálu cvikov s maximálnou voľnosťou. Hoci sú takéto klietky robustné a zaberú viacej miesta, zaujímavé sú odolnosťou a nosnosťou.

Pri zariaďovaní fitness centra by ste nemali v žiadnom prípade zabudnúť ani na ľudí, ktorí posilňovať až tak nechcú a zameriavajú sa skôr na kardio cviky, pri ktorých chcú spaľovať tuky. Nevyhnutnosťou je mať vo fitku bežiaci pás, ktorý slúži nielen na dlhšie tréningy, ale aj na zahriatie pred spomínaným posilňovaním. Výborným doplnkom, ktorý si ľudia zamilujú, je aj vibračná plošina, ktorá pomáha chudnúť trikrát rýchlejšie ako iné fitness stroje.

Môžeme povedať, že takáto plošina je revolúciou v cvičení, pretože dokáže do svalov prenášať vibrácie, čo iné stroje nedokážu. Pri správnom a pravidelnom cvičení je veľmi účinná a efektívna, čo potvrdzujú nielen recenzie športovcov, ale aj fitness trénerov. Okrem toho, že vám takáto plošina pomôže spáliť tuky, posilní svaly, zvýši pružnosť a telesnú hybnosť, zlepší aj krvný obeh a celkový obehový systém tela. Ak si tento stroj zakúpite, návštevníci vášho fitness centra si ho zamilujú a vy môžete využiť konkurenčnú výhodu oproti tým, ktorí vibračnú plošinu nemajú. Ak ste z tých športovcov, ktorí posilňovňu navštevujú neradi a radšej cvičia doma, nie je to žiadny problém. Tento vibračný stroj môžete bez problémov využívať aj počas tréningov v pohodlí domova, stačí si len dobre vybrať druh, s ktorým budete spokojný.

Späť na kategóriu