Zlepšite si fyzickú ale aj psychickú kondíciu na trenažéri

V dnešnej dobe si čoraz viac ľudí uvedomuje potrebu zdravého životného štýlu. Okrem vhodnej stravy sa však nesmie zabúdať ani na pohyb. Práve šport je tou najlepšou cestou ako byť fit po každej stránke.

Vhodné aj do domácej posilňovne

Urobte niečo pre svoju psychickú a fyzickú stránku. Cvičte! A to bez ohľadu na to, aké je práve počasie. Jednou z možností sú posilňovne, ktoré nájdete už takmer v každom meste. Aj napriek tomu, že už dávno ich nenavštevujú len športovci, nie každému sú po chuti. Druhou z možností je zariadiť si domácu posilňovňu a cvičiť z pohodlia domova. Jedným zo strojov, ktorý by tam určite nemal chýbať je stepper, ktorý je obľúbený aj v profesionálnych fitness centrách.

Simuluje chôdzu hore schodmi a je len na vás akú záťaž si nastavíte. Kvalitnejšie modely dokážu sledovať tepovú frekvenciu a majú počítač s rozličnými funkciami. Každý by si mal ísť pri cvičení za vlastným cieľom. U každého je to niečo iné. Redukcia hmotnosti, zvýšenie kondície, strata tuku, nabratie svalovej hmoty, vyrysovanie tela alebo len dobrý pocit z pohybu? Vyberte si ten svoj.

Hviezda medzi trenažérmi

Čestné miesto medzi hviezdami vo svete fitness strojov si drží eliptický trenažér. Vďaka svojím pozitívam ho majú v obľube aj profesionálny športovci. Pri správnom cvičení sa zameriava na všetky partie tela: ruky, ramená, chrbát, zadok, nohy ale i srdce. Množstvo ľudí ocení, že okrem posilnenia svalstva napomáha k znižovaniu telesnej hmotnosti.

Alternatívou k tomuto fitness stroju je napríklad bežiaci pás či rotoped. V prípade, že by ste si radi o ňom naštudovali i viac, či chceli pozrieť celú ponuku na trhu, odporúčame hľadať aj pod názvom crossový trenažér. Jeho silnou stránkou je okrem iného aj tichosť, čo ocenia aj susedia alebo člen rodiny spiaci vo vedľajšej miestnosti. Vybrať si môžete medzi trenažérom s manuálnym alebo elektronickým ovládaním záťaže. Väčšina modelov obsahuje magnetický brzdný systém. Modely z vyššej rady obsahujú množstvo funkcií medzi ktoré patrí aj sledovanie autentických panoramatických záberov metropol a veľhôr, čo môže do cvičenia priniesť aj kopu zábavy. Pred kúpou odporúčame poradiť sa s odborníkom.

Mohlo by Vás tiež zaujímať:

Ako vybrať eliptický trenažér

Ako si poradiť s výberom domáceho fitness trenažéru

Späť na kategóriu