Zábavou k postave snov!

Kto z nás by netúžil po krásnej postave bez gramu tuku, však? Ono to nie je až také náročné udržiavať sa v kondícií, avšak málokto má dostatok času, ktorý si vie vyčleniť výhradne pre seba. Ak však aspoň dvakrát týždenne zavítate na hodinu spinningu, už behom krátkej doby môžete na sebe spozorovať výraznú zmenu! Nielen, že tých pár „kilečiek“ konečne zhodíte, no taktiež si zlepšíte náladu a zvýšite energiu. Ktorá pohybová aktivita je zárukou dokonalého spaľovania tukov? Ako často by ste sa mali hýbať?  

Čo je spinning?

Ak si nie ste istý, čo vlastne spinning je, my vám to ozrejmíme. Ide o aeróbne cvičenie vykonávané na špeciálnych trenažéroch, ktoré kopírujú jazdu na klasickom bicykli. Výhodou je, že cyklotrenažér umožňuje zvoliť záťaž podľa potreby, čiže je len na vás, či začnete jednoduchou záťažou alebo si trúfnete pridať! Cvičenie je nenáročné na pohyb, nezaťažuje vaše kĺby a umožňuje posilniť všetky svaly. Ak si k cvičeniu pustíte hudbu, nielen, že sa vám bude bicyklovať jednoduchšie, no zažijete tiež kopec zábavy.

Ak chcete spaľovať, sledujte tepovú frekvenciu

Ak ste sa rozhodli zaradiť spinning do vášho tréningového plánu, v tom prípade by ste mali vedieť, že behom hodiny môžete spáliť zhruba 600 kcal. Ak je vašim cieľom schudnúť, mali by ste si sledovať tepovú frekvenciu, ktorá by sa mala pohybovať od 65% do 85% maximálnej tepovej frekvencie, ktorú vaše telo dosiahne. Ideálne je, ak počas cvičenia vládzete hovoriť, avšak nie príliš veľa. Ak by ste totiž nešli naplno, chudnúť nebudete. Naopak, ak pôjdete nad hranicu tepovej frekvencie 85%, pozitívne ovplyvníte kardiovaskulárny systém, avšak ani v tomto prípade nebudete spaľovať tuky. Našťastie, v dnešnej dobe nie je problém mať prehľad o tepe, a to vďaka špeciálnym fitness hodinkám a náramkom, ktoré sú skvelým pomocníkom aktívnych ľudí.

Nezabudnite sa pred cvičením zahriať!

Ešte pred tým, ako strávite hodinu spinningom, nezabudnite na poriadne zahriatie. Strečing je teda samozrejmosťou - to znamená, že by ste sa mali poriadne ponaťahovať, rozhýbať najmä ruky, nohy i chrbát. Môžete skúsiť veslovací trenažér, ktorým posilníte hornú i dolnú polovicu tela, čím prispejete k posilneniu svalov, no najmä výbornému zahriatiu celého organizmu. Postačí, ak budete veslovať zhruba päť až desať minúť po úvodnom strečingu, čím sa perfektne „naštartujete“.

Pravidelnosť musí byť

Treba si uvedomiť, že pohyb by ste mali vykonávať v pravidelných intervaloch. Nestačí, ak pôjdete na spinning jedenkrát za mesiac, pretože za túto dobu ani neschudnete, ani nezlepšíte fyzickú kondíciu. Snažte sa nájsť aspoň dva či tri dni v týždni na návštevu posilňovne či spinningových kurzov, vďaka čomu si vaše telo zvykne na určitý pravidelný režim.

Späť na kategóriu