Vymeňte auto za bicykel. Oplatí sa!

Vedeli ste o tom, že bicykel patrí medzi najrýchlejšie dopravné prostriedky, prostredníctvom ktorých sa môžete pohybovať za využitia vlastnej sily? Možno aj to je jeden z dôvodov, prečo patrí cyklistika medzi jeden z najpopulárnejších športov dnešnej doby. Ak vymeníte auto za bicykel, behom krátkej doby môžete spozorovať, že v práci ste možno o pár minúť skôr, keďže nemusíte čakať v kolóne, no okrem toho sa budete cítiť po fyzickej, ale i psychickej stránke vitálnejšie. Ak premýšľate nad tým, či je pre vás najvhodnejší trekingový, crossový alebo horský bicykel, inšpirujte sa. Výber nie je tak náročný, ako sa môže spočiatku zdať. Chce to len ujasniť niekoľko základných informácií, vďaka ktorým budete mať omnoho lepší prehľad.

Trekingový bicykel vhodný na asfaltové a spevnené cesty

Trekingové bicykle sú určené na cesty, a teda najmä na asfaltové a spevnené cesty. V žiadnom prípade nie do ťažkého terénu! Ak využívate bicykel na jazdu do práce a z práce, pričom vám nebude vadiť, ak bude jazda trvať o dve minúty dlhšie, trekingový bicykel je pre vás ideálnou voľbou. Tento bicykel nedisponuje technickými „vychytávkami“, avšak môžete od neho očakávať pohodlie, perfektnú výdrž a spoľahlivosť za každých okolností.

Crossový bicykel na ľahšie terény

Ak milujete jazdu po ľahšom teréne, no väčšinu kilometrov jazdíte aj tak po asfalte, crossový bicykel je presne to, čo bude vyhovovať vašim požiadavkám. Ten sa totiž môže pochváliť odpruženou vidlicou a zároveň úzkym plášťom, vďaka čomu dochádza k nízkemu valivému odporu. Avšak dajte pozor, keďže náročnejšie terény po horách či rozbitej vozovke môžu tento typ bicykla poškodiť.

S horským bicyklom aj na kraj sveta!

Dámske horské bicykle sú určené pre milovníčky adrenalínovej jazdy, a to nielen na cestách, ale najmä v horách. Že ste sa rozhodli prekonať náročnejšie stúpanie na Kráľovú hoľu? Rady prekonávate prekážky a nerozhodí vás ani potok, cez ktorý musíte prejsť v plnej rýchlosti? V tom prípade siahnite po kvalitnom horskom bicykli, ktorý sa môže pochváliť odpruženou vidlicou, prvotriednym materiálom, širším plášťom, ale tiež výbornou ovládateľnosťou, a to i za extrémnych podmienok. Ak chcete horský bicykel využívať aj cestou do práce, pokojne môžete. Avšak si treba uvedomiť, že v tomto prípade vzniká väčší valivý odpor.

Majte dokonalý prehľad o športovej aktivite

Či už ste sa rozhodli bicyklovať, behať či plávať, váš pohyb by ste mali mať neustále pod kontrolou. Počet krokov, frekvencia tepu, množstvo spálených kalórií či tréningový plán sú len niektoré z funkcií, ktorými disponujú outdoor hodinky, ktoré sú určené nielen pre profesionálnych, ale pokojne aj rekreačných športovcov. Prekonávajte svoje hranice, zlepšite vytrvalosť, nebojte sa výbušnosti. Za pomoci inteligentných hodiniek to zvládnete „ľavou zadnou“. Veď život máme len jeden, tak prečo sa neinformovať o dennej aktivite?

Späť na kategóriu