Vlastná domáca posilňovňa nemusí byť vôbec finančne náročná

Rozmýšľate nad tým, že by ste chceli začať cvičiť, no veľké preplnené fitness centrá vás nikdy nelákali a ani neoslovili? Výbornou možnosťou, ako tento problém vyriešiť je zriadenie si vlastnej domácej posilňovne. Možno ste si doteraz mysleli, že tento sen je nereálny a to najmä z finančného hľadiska, no opak je pravdou. Domácu posilňovňu si dokážete zariadiť aj za pár eur, stačí len vedieť, aké fitness pomôcky si treba zadovážiť.

Ešte predtým, ako sa rozhodnete, že budete svoje tréningy praktizovať v obývačke alebo niekde v garáži, treba si naštudovať niekoľko cvikov, ktoré budete pravidelne využívať. Predídete tak nielen neefektívnemu cvičeniu, s ktorým by ste strácali čas, ale aj možnému zraneniu, ktoré sa vám môže veľmi ľahko stať.

Treba však myslieť na to, že domáce fitko nikdy nebude vyzerať presne tak, ako veľké centrum, kde nájdete všetky možné stroje od výmyslu sveta. Na efektívne a zaujímavé cvičenie vám však stačí pár doplnkov a pomôcok, ktoré si doslova zamilujete. Žiadny športovec by nemal vynechať posilňovanie rúk s činkami a to ani tí, ktorí s cvičením začínajú. Činky jednoručky by mali byť základom vašej športovej výbavy a to nielen v prípade, že ste začiatočník, ale aj pokročilý. Činky sú vo svete fitness považované za pomôcku, ktorá nebola nijakým spôsobom prekonaná a to najmä kvôli svojmu účelu, veľkosti, jednoduchosti a cene. Samozrejme existuje ich niekoľko druhov, z ktorých si môžete vybrať presne tie, ktoré k vám dokonale sadnú. Najlepšou voľbou je zakúpiť si sadu činiek, ktoré budete mať k dispozícii podľa rôznej váhy. Postupom času budete schopný zdvíhať väčšiu hmotnosť ako na začiatku, preto na tento fakt myslite už vopred. Táto fitness pomôcka je vhodná nielen pre mužov, ale aj ženy, ktoré chcú mať pevné a krásne vypracované ruky. Ich obrovskou výhodou je nielen cenová dostupnosť, ale najmä skladovateľnosť, nakoľko ich viete uložiť do skrine, ale aj iného menšieho priestoru. Ak sa rozhodnete, že si sadu činiek zakúpite, nezabudnite aj na rukavice, bez ktorých by bolo cvičenie pre vaše ruky namáhavé.  Ak si nebudete vedieť z množstva výrobkov tohto druhu vybrať, odporúčame siahnuť po univerzálnych činkách, ktoré máte k dispozícii za pár eur a splnia presne to, čo od nich očakávate.

V prípade, že budete chcieť rozšíriť svoju škálu cvikov, poslúži vám na to aj obojručná činka, ktorej výhody určite oceníte. Jej nevyhnutným príslušenstvom sú však závažia na činky, bez ktorých by ste nevedeli obojručnú tyč použiť toľkými spôsobmi. Samozrejme aj v tomto prípade sa vám hodí sada viacerých závaží podľa hmotnosti, nakoľko nie každý cvik budete cvičiť s rovnakou záťažou. Pri výbere by ste sa mali riadiť nielen cenou, hmotnosťou a farbou, ale aj odolnosťou voči opotrebovaniu. Výborným doplnkom kotúčov je stojan, na ktorý si ich po tréningu pohodlne poukladáte. Doma tak nemusíte mať neporiadok, ale vaše fitko bude dokonale organizované. Fitness pomôcok, ktoré by nemali vo vašej domácej posilňovni chýbať je naozaj množstvo, no základom všetkého sú práve spomínané činky. Vďaka nim dokážete precvičovať svoje ruky rovnako, ako keby ste pravidelne niekoľkokrát do týždňa navštevovali fitness centrum. Je len na vás, ktoré pomôcky si zaobstaráte a využijete ich na zlepšovanie vašej postavy.

Späť na kategóriu