V zdravom tele zdravý duch - dosiahnete to veslovaním.

Ak túžite po vyšportovanom tele, je potrebné okrem zdravej a vyváženej stravy zaradiť do životosprávy aj pravidelný pohyb. Každý deň by sme mali na čerstvom vzduchu stráviť aspoň hodinu. Je len na Vás, ako tento čas využijete. Či budete každý deň behať v miestnom parku, dochádzať do práce na bicykli alebo spevníte svalstvo na rukách, nohách a brušku pomocou veslovania. Táto fyzická aktivita ponúka viacero benefitov. Pohyb vyplavuje z tela endorfíny a preto okrem dobrej kondície prináša aj radosť. Podporte pohybom svoje zdravšie „ja“.

Veslovať sa oplatí!

Veslovanie je komplexné cvičenie celého tela, kedy pracujú ramená, biceps, triceps, hrudník, chrbát a brucho a v rámci spodnej časti tela ide o prednú stranu stehna, priamy stehenný sval, zadnú stranu stehien a sedacie svaly. Za odmenu budete mať vypracované nohy, boky, bruško a pekne vytvarovaný zadok.

Veslovací trenažér posilňuje stred tela, zvyšuje výdrž a zlepšuje rovnováhu. Pri veslovaní dochádza k rýchlemu spaľovaniu kalórií. Dôvodom rýchleho spaľovania je to, že pri veslovaní sa využíva sila a vytrvalosť zároveň.

Veslovanie je vhodné pre začiatočníkov, ale taktiež aj pre profesionálnych športovcov ako doplnkový tréning.

Pevné a vypracované telo vďaka paddleboardu

Ak túžite po pevnom a vyrysovanom tele, okrem veslovania vám môže pomôcť aj pádlovanie. A paddleboard je presne to, čo hľadáte! Ide o plavák, ktorý sa vyznačuje stabilnou konštrukciou, na ktorej môžete stáť a pohybovať sa pomocou predĺženého pádla, cvičiť jogu ale aj sedieť a nechať sa unášať vlnami. Pádlovanie na paddleboarde pomáha zlepšovať rovnováhu, koordináciu pohybov, kondíciu a spevňuje svalstvo celého tela. Posilnenie svalstva môže poslúžiť aj ako prevencia pred bolesťou chrbtice, kĺbov a inými ťažkosťami.

Späť na kategóriu