V zdravom tele zdravý duch!

Vedeli ste, že opakujúci sa pohyb nahor a nadol dokonale podporuje krvný obeh? Okrem toho je možné vďaka skákaniu regulovať krvný tlak, dokonca znížiť hladinu cholesterolu v krvi. Ak trpíte civilizačnou chorobu, každopádne by ste mali svoj voľný čas tráviť na čerstvom vzduchu, najlepšie pri vykonávaní fyzickej aktivity, vďaka ktorej posilníte váš organizmus.

Trampolína nie len pre deti!

Vedeli ste, že pri skákaní na trampolíne pôsobia na náš organizmus gravitačné sily, vďaka čomu dochádza k účinnému posilneniu celého tela? To znamená, že takýmto spôsobom môžete posilniť každý sval, a to vrátane brušných i stehenných svalov, čo oceníte najmä vtedy, ak túžite po dokonalých krivkách. Dochádza totiž k stimulácií všetkých buniek, dokonca môžete efektívne posilniť kosti, čo oceníte najmä vo vyššom veku. Okrem toho môžete vďaka skákaniu posilniť flexibilitu, koordináciu pohybu, ale tiež rovnováhu. Pokiaľ sa venujete cvičeniu v posilňovni, prípadne sa aktívne venujete konkrétnej športovej disciplíne, nebojte sa zaradiť skákanie na trampolíne do vášho tréningového plánu. Detské trampolíny sú teda určené nielen pre tých najmenších, ale pokojne aj pre rodičov či starých rodičov, ktorí túžia po zdravom tele. 

Stimulácia lymfatického systému i detoxikácia

Pri skákaní dochádza k stimulácií činnosti lymfatického systému, keďže práve trampolína funguje ako akási pumpa. Čo to v praxi znamená? Pri pohybe nahor a nadol dochádza k zlepšeniu toku lymfy, ktorá pri prúdení celým telom zabezpečuje detoxikáciu tkanív. Ženy ocenia intenzívnu činnosť lymfatického systému tiež kvôli tomu, že jeho správne fungovanie skrášľuje vzhľad pokožky, čiže ak vás trápi celulitída či nepekné strie, môžete sa ich pomerne účinne zbaviť.

Fyzická i psychická kondícia musí byť!

Že vás nebaví skákanie na trampolíne? Nevadí. Existuje totiž množstvo fyzických aktivít, vďaka ktorým môžete efektívne vybudovať fyzickú i psychickú kondíciu. Čo by ste povedali na cyklistiku? Totiž, bicyklovanie je skvelá aktivita, ktorú môžete vykonávať v podstate kdekoľvek a kedykoľvek. Nejde o náročný šport, ktorý by si vyžadoval špeciálnu prípravu s trénerom. Stačí, ak budete vlastniť kvalitný celoodpružený bicykel, vďaka ktorému môžete vyskúšať jazdu i na extrémne náročnom teréne. Inými slovami možno povedať, že vďaka celoodpruženému bicyklu môžete plynule jazdiť na nerovnom povrchu, keďže jeho nízka hmotnosť a odľahčená konštrukcia sú zárukou komfortnej jazdy.

Pravidelný pohyb je základ

Na záver treba dodať, že všestranné cvičenie zlepšuje náladu a dáva vám priestor na kreativitu. Skákanie na trampolíne v kombinácií so základnými cvikmi účinne posilňujú svalstvo; bicyklovanie podporuje imunitu a kardiovaskulárny systém. Nemajte predsudky voči rôznym spôsobom cvičenia, práve naopak! Posúvajte svoje hranice, vytrvalosť a výbušnosť, vaše telo sa vám odvďačí.

Späť na kategóriu