Trénujte pohodlne doma na rotopede a bežiacom páse

Ste odhodlaný trénovať ale čas strávený presunom do fitka vám uberá na odhodlaní? Nezúfajte. Dnes stačí pár strojov, ktoré vám zaručia precvičenie celého tela aj v pohodlí domova.

Rotoped pre dokonalé nohy

Tieto stroje sa v súčasnosti tešia popularite, pretože si nimi vytvarujete postavu a zlepšíte kondíciu. Ak sú nohy vašou starosťou, tak s rotopedom už nebudú. Rotopedy vyformujú nohy do dokonalosti. Oproti iným trenažérom zaberajú menej miesta, takže sa zmestia aj do menšej izby. Navyše vám odpadá presviedčanie seba samého na tréning pri nepriaznivom počasí. Netreba sa báť ani monotónneho tréningu. Počas cvičenia si viete sledovať množstvo faktorov akými sú: čas, tep, spálené kalórie, rýchlosť a iné. Počas výberu toho správneho stroja rozlišujte použitie do domácnosti a profesionálne použitie. Rozdiely medzi nimi sú v cene, rozmeroch a odolnosti.

Kardio v domácom prostredí

Neodmysliteľnou súčasťou každého tréningu je kardio cvičenie. Na formovanie postavy pre letné mesiace či ako náhrada za letné kardio aktivity je ako stvorený bežiaci pás. Pomôže vám udržať či zlepšiť výdrž a navyše zaručene zhodíte aj nejaké to kilo. Pred jeho kúpou je dôležité vybrať mu doma miesto. Dôkladne zmerajte miesto kam by ste ho chceli umiestniť, aby sa vám po kúpe nestalo, že sa nezmestí tam, kam ste plánovali. Nie menej dôležitými parametrami pri výbere sú frekvencia používania a počet osôb, ktoré ho budú používať.

Dôležité je vedieť či sa bude používať na chôdzu alebo beh. Pri behu by mala byť bežiaca plocha dlhšia a opotrebovanie pásu sa zvyšuje. Dnešné bežecké pásy sú vybavené množstvom funkcií. Preto jeho výber je na osobných preferenciách každého používateľa, ktorý si môže zvoliť výkon motora, vlastnosti, možnosť nastavenia sklonu bežeckej plochy či rôzne funkcie ako simuláciu behu v teréne. Pri kúpe je dôležité sa neuponáhľať a neklásť najväčší dôraz na cenu. Tiež si preverte, či sa budete môcť obrátiť na predajcu v prípade technických problémov a či Vám poskytuje servis priamo u Vás doma. 

Tiež by Vás mohlo zaujímať:

Prečo behať na bežeckom páse

Ako si poradiť s výberom domáceho fitness trenažéra

Späť na kategóriu