Trendy letné športy v roku 2017

Cítite to? Leto sa blíži. Síce oficiálne podľa kalendára ešte neprišlo, no na počasí už je to poznať. Voľný čas budeme môcť tráviť oveľa aktívnejšie ako počas zimy a bola by veľká škoda stráviť celé leto iba ležaním na pláži či záhrade a opaľovaním sa. Máme pre vás zaujímavé tipy na letné športy.

Ponuka letných športov je veľmi široká a asi len ťažko by ste stihli vyskúšať všetky. Vybrali sme však niekoľko atraktívnych, ktoré sa v tejto sezóne budú tešiť veľkej popularite. A samozrejme sa pri nich aj opálite

Hurá do vody

K vodným športom sa v zime jednoducho nedostaneme. Výnimkou je iba tradičné plávanie. Preto si ich treba užiť naplno počas niekoľkých letných slnečných dní. Zaplávať si na čerstvom vzduchu, vyskúšať vodné lyže či wakeboard, zasurfovať si na morských vlnách, či zajazdiť na člne, to sú zážitky, na ktoré tak skoro nezabudnete.

Počuli ste už o paddleboard-e? V našich končinách je táto pomôcka ešte pomerne neznáma. Paddleboard je nafukovací plavák, na prvý pohľad podobný surfu. Jeho výhodou pri cestovaní je, že je zväčša nafukovací a prenosnejší. Paddleboarding je jednoduchý šport, stojíte na plaváku a pomocou dlhého pádla sa plavíte. Aj preto sa mu zvykne hovoriť SUP (Stand up paddle – pádlovanie v stoji).

Relax na kolieskach

Skateboardy, pennyboardy a rôzne ďalšie „dosky“ môžeme na cestách vidieť najmä počas letnej sezóny. Čo je ale úplným letným evergreenom? Kolieskové korčule. Tie si obľúbili ženy, muži, deti, teenageri aj dospeláci. V eshope inSPORTline.sk si vyberiete rekreačné aj agresívnejšie kolieskové korčule, pre začiatočníkov i skúsenejších jazdcov.

Chráňte si svoje oči

Máme radi slnko a veríme, že si ho v lete užijeme čo najviac. Netreba však zabúdať, že sa pred ním musíme aj chrániť. Opaľovacie krémy už sú pre nás bežnou rutinou. Nechceme predsa, aby nás po pár hodinách na slnku štípal každý kúsok nášho tela. Pozor treba dávať aj na náš zrak. Oči sú pri silnom slnečnom žiarení veľmi namáhané, čo neprospieva ani im a ani našim športovým výkonom. Doplňte radšej svoju športovú výbavu o kvalitné polarizačné okuliare. Tie využijete pri akomkoľvek letnom športe od behu, cez volejbal, korčule a skateboarding až po bežné nosenie.

Späť na kategóriu