Trápia vás časté bolesti chrbta? Inšpirujte sa nasledujúcimi tipmi a dajte im raz a navždy „zbohom“!

Bolesti chrbta a pohybového ústrojenstva patria dlhodobo medzi najčastejšie zdravotné problémy, ktoré trápia nielen staršiu, ale čoraz viac aj mladšiu generáciu. Prečo nás chrbát vôbec bolí? Príčin môže byť samozrejme mnoho, no medzi tie najčastejšie patria sedavý spôsob života, nedostatok pohybu, ale aj nesprávne držanie tela. Psychická nepohoda taktiež výrazne prispieva k častým bolestiam a komplikáciám, s ktorými treba včas bojovať! Chrbtica obsahuje totiž až sto kĺbových spojení a každé z nich môže bolieť. Problém je v tom, že pohľad každého špecialistu je až príliš zúžený na svoju odbornosť. Ak dôjde k znehybneniu niektorého zo stavcových segmentov, musí na tento stav zareagovať celá chrbtica a koniec koncov celé naše telo.

Relaxujte od každodenného sedenia!

Jedným z najúčinnejších a najpreferovanejších spôsobov, ako predísť nepríjemným bolestiam, je autotrakčné lehátko vyrobené z vysokokvalitnej ocele, ktoré umožňuje uvoľniť chrbticu. Treba si priznať, že v dnešnej dobe výrazne zaťažujeme len jednu stranu chrbtice, čo je spôsobené najmä nesprávnym sedením. Takýmto spôsobom môžete skôr či neskôr výrazne oslabiť, ba dokonca až poškodiť konkrétnu časť tela, čo následne vedie k závažným komplikáciám, ktoré môžu v tých horších prípadoch vyžadovať operáciu. Najmä preťaženie medzistavcových platničiek, vnútorných orgánov i bedrových kĺbov sú problémy, s ktorými sa lekári stretávajú najčastejšie. Vďaka autotrakčnému lehátku môžete plynule pretočiť vaše telo do pozície, kedy budete hlavou smerom nadol, čím dôjde k uvoľneniu svalového napätia, zlepšeniu držania tela i prekysličeniu celého organizmu. Lehátko je ideálnou voľbou pre ľudí, ktorých trápia bolesti chrbtice, hlavy i časté pocity svalového napätia. 

Nech je váš tréning čo najefektívnejší!

Veslovací trenažér, ktorý nájdeme najmä v posilňovniach, zaisťuje intenzívny tréning určený na celé telo. Vďaka pravidelnému cvičeniu môžete nielen posilniť vaše fyzické, ale aj psychické zdravie, ktoré je dnes rovnako dôležité. Okrem toho oceníte aj to, že veslovací trenažér patrí medzi jeden z najefektívnejších strojov určených na spaľovanie tukov, a to už rozhodne stojí za vyskúšanie, no nie?

Klasickú stoličku nahraďte balónovou stoličkou

Balónová stolička – už ste o nej počuli? Ide o špeciálnu stoličku podobnú fit lopte, ktorá je ideálnou alternatívou klasickej stoličky, na ktorej strávime denne minimálne osem hodín. Vzpriamený sed, komfort počas celého dňa, posilnenie stabilizačných svalov – aj to sú dôvody, prečo sa oplatí nahradiť vašu kancelársku stoličku bezpečnou balónovou stoličkou, ktorá sa postupom času stáva súčasťou mnohých moderných kancelárií.

Cvičenie je základ!

Snáď nikomu nemusíme vysvetľovať, že cvičenie je základ. Existujú aj špeciálne určené posilňovacie stroje na chrbát, no základ je pravidelne sa hýbať. Každý deň by sme si mali nájsť aspoň tridsať až šesťdesiat minút na seba a naplno sa venovať fyzickej aktivite. Bežeckým pásom môžete nádherne spevniť telo a vyrysovať problematické časti; rotopedom posilniť najmä zadné stehenné svalstvo; jednoručkami posilniť bicepsy, tricepsy a ramená; závesným systémom zlepšiť core tela a zároveň držanie rovnováhy. Ďalej sme pre vás spísali fitness tipy pre zdravý chrbát alebo sa nechajte inšpirovať nasledujúcim videom, vďaka čomu cvičenie zvládnete hravo aj vy.

Späť na kategóriu