Tipy na výber bicykla do terénu

Rozhodli ste sa vymeniť starý bicykel za nový a neviete sa rozhodnúť pri výbere? Spísali sme niekoľko dôležitých faktorov, na ktoré musíte pri výbere myslieť. V úvode si predstavíme základné rozdelenie na cestné a horské podľa toho, kde budete jazdiť. Navyše rozdeľujeme bicykle podľa priemeru kolies, vidlice, hmotnosti a podľa určenia na detské, dámske a pánske. Prečítajte si, ako sa v tejto ponuke zorientovať.

Základom je pohodlie

Možno ste už zažili jazdu na bicykli, pri ktorej ste cítili každú nerovnosť na ceste. Určite to nebolo nič príjemné. Celoodpružené bicykle sú trendom dnešnej doby hneď z niekoľkých dôvodov: ponúkajú jedinečné pohodlie pri styku s terénom, dokonca aj keď ste milovníkom adrenalínu. Majú odolnú hliníkovú konštrukciu a zadný tlmič, ktorý zabezpečuje výbornú kontrolu nad riadením a pohodlie. Vďaka odpruženej vidlici majú bicykle vynikajúce jazdné vlastnosti a so špičkovými plášťami vás ľahko prevedú aj veľmi náročným terénom. Neoddeliteľnou súčasťou týchto bicyklov sú precízne vyrobené brzdy vyznačujúce sa aj svojou ľahkosťou.

Pozor na hmotnosť bicykla

Menšou nevýhodou celoodpružených bicyklov je hmotnosť, ktorá je mierne vyššia ako pri modeloch s pevným rámom. Pretože hmotnosť ovplyvňuje jazdné vlastnosti vo vysokej miere, mali by ste jej venovať dostatočnú pozornosť. Možno vás zaujme, že najdrahšie bicykle s maximálnou výbavou a ľahkými rámami vážia aj menej ako 10 kilogramov.

Aká je cena?

Oproti bicyklom s prednou odpruženou vidlicou majú celoodpružené bicykle o niečo vyššiu cenu. Dôvodom je hlavne zložitejšie vyhotovenie rámu ale aj tlmič na pruženie. Práve ten zlepšuje jazdné vlastnosti, preto by ste sa mali zamyslieť, či si bez neho vystačíte, alebo nie. Okrem toho ovplyvňuje cenu bicyklov aj zvolený materiál, technické vybavenie a ostatné súčasti vplývajúce na kvalitu jazdy. Ak jazdíte len príležitostne, alebo patríte medzi začiatočníkov, vyberte si model základnej triedy. Jeho výhodou je najmä nižšia cena. Pre profesionálnych cyklistov sú bicykle, ktoré zabezpečia čo najpohodlnejšiu jazdu aj v náročnom teréne. Ich cena sa však môže vyšplhať na viac ako 2 500 €. Výpredaj bicyklov je tu aktuálne pre vás. Vyberte si kvalitný model za priaznivú cenu, ktorého kúpu neoľutujete ani po mnohých kilometroch!

Späť na kategóriu