Švihadlo – cesta ku krásnej postave

Tiež by ste potrebovali zhodiť nejaké to kilečko? Patríte k tým, ktorí behanie nenávidia, no napriek tomu sa snažíte zabehnúť nejaké kilometre počas týždňa? Je pravdou, že jednou z najlepších fyzických aktivít na chudnutie je práve beh. Avšak existujú aj iné športy, ktoré vám pomôžu schudnúť, a dokonca aj posilniť vaše svalstvo.

Ideálnou športovou aktivitou je skákanie cez švihadlo

Skákanie cez švihadlo je dnes pomerne obľúbenou fyzickou aktivitou. Výhodou je, že skákať môžete v podstate kdekoľvek – doma aj vonku. Do skákania sa zapája celé telo, teda horná aj dolná časť tela a dochádza k posilneniu, spevneniu aj chudnutiu. Skákaním sa môžete zbaviť neželanej celulitídy, a tiež nepríjemnej bolesti krížov. Cvičením pomocou švihadla formujete stehná, zadok, ale aj brušné svalstvo. Pokiaľ sú práve tieto partie pre vás problematické, vedzte, že švihadlo je tou spŕavnou voľbou pre vás. Skákať sa dá viacerými spôsobmi – znožmo, na jednej nohe, poprípade vpred alebo vzad. Samozrejme, ak patríte medzi začiatočníkov, niektoré cviky budú pre vás zo začiatku náročnejšie, preto je jednoduchšie začať so skákaním znožmo.

Ako správne skákať?

Dôležité je dodržiavať zopár pravidiel, čím zabránite neželanému úrazu alebo poraneniu. Podstatné je skákať radšej rýchlejšie, ale nízko, pričom je nutné, aby chrbát bol stále rovný. Brucho stiahnite dovnútra a pozerajte sa pred seba, lakte zbytočne neprehýbajte. Nezabudnite dýchať zhlboka a odrážajte sa z prednej časti chodidla. Zo začiatku zvoľte pozvoľné tempo a postupne zvyšujte počet výskokov aj ich intenzitu. Ako počiatočný cieľ si pokojne dajte 60 skokov za minútu.

Moderné švihadlo si určite zamilujete

Dnešné švihadlá majú zabudované počítadlo, ktoré vám počíta počet skokov, a dokonca aj to, koľko kalórií ste spálili a ako dlho skáčete. Môžete siahnuť aj po záťažovom švihadle, ak máte pocit, že je pre vás skákanie cez klasické švihadlo príliš jednoduché. Do lana je vložená záťaž, vďaka čomu sú skoky rýchlejšie a dynamickejšie. Vyberte si švihadlo, ktoré má pohodlné rukoväte, ktoré zabezpečia pohodlný a pevný úchop. Viete, že skákaním môžete posilniť aj predlaktia a zápästia?

Bandáž na ochranu vašich kĺbov

Ak máte problémy s kĺbami a netrúfate si skákať cez švihadlo, neváhajte a siahnite po bandážach. Bandáž na kolená je vyrobená z pružného, kvalitného materiálu, ktorý sa prispôsobí tvaru vášho kolena. Zabezpečuje stabilitu a spevnenie, vďaka čomu dochádza k zvýšeniu prietoku krvi v danej oblasti. Ak ste sa zranili počas športovania, výber vhodnej bandáže vám zmierni bolesť a umožní vykonávať v podstate akýkoľvek pohyb!

inSPORTline patrí medzi najlepších a najväčších fitness predajcov na Slovensku. Ponúka širokú škálu švihadiel, bandáži, ale aj iných pomôcok na cvičenie, vďaka ktorým budete fit po celý rok!

Späť na kategóriu