Stabilita – ako ju čo najlepšie zdokonaliť

Základom zdravého životného štýlu je viesť deti k športu už od malička. Zvládanie športových aktivít im môže v budúcnosti pomôcť prekonávať množstvo nie len fyzických prekážok. Odhliadnúc od toho treba stáť v živote pevne na nohách, k čomu je veľmi potrebná stabilita. Ako však naučiť stabilite naše deti?

Určite existuje množstvo možností, medzi ktoré radíme napríklad kolieskové korčule. Väčšinou si korčulovanie predstavujeme ako formu relaxu, no pre prvokorčuliarov je korčulovanie náročnou športovou pomôckou. Na kolieskové korčule sa treba postaviť v momente, kedy to dieťa bude samé chcieť. Stabilita, resp. udržanie rovnováhy na nich nie je jednoduché, čoho dôkazom môžu byť prvotné pády a úrazy. Preto zo začiatku bude potrebná aj pomoc rodiny a kamarátov. Ak sa rozhodnete pre kúpu kolieskových korčúl, nezabudnite na príslušenstvo, ktoré dieťa ochráni pred spomínanými úrazmi, ktoré ho čakajú. Začnite postupne od hlavy, tá je najdôležitejšia. Chýbať by preto nemala prilbainline chrániče na lakte a kolená.

Ak nie ste zrovna priaznivec korčulovania, voľbou číslo 2 je v tomto prípade odrážadlo. To je akousi prípravou pred prvou jazdou na bicykli. Vďaka odrážadlu si dieťa osvojí prvotné jazdné návyky a získa potrebnú stabilitu potrebnú nielen pre šport, ale aj život. Pri výbere odrážadla sa určite stretnete s dizajmi a modelmi od výmyslu sveta, medzi ktorými si človek niekedy ani nevie vybrať. Nosnou časťou odrážadla je konštrukcia, preto sa aj celková cena odvíja od jej prevedenia. V ponuke môžete nájsť nie len kovové, ale aj plastové či tradičné drevené, ktoré si budú dobre pamätať staršie ročníky. Výhodou kovových odrážadiel je samozrejme ich pevnosť, odolnosť a zároveň aj možnosť zachovania pre ďalšie generácie. Oproti nim majú plastové prevedenia výhodu v odolnosti voči poveternostným vplyvom počasia. Navyše je výhodou vynikajúci pomer ceny a kvality a dostupnosť pre každého. Medzi populárne prevedenia patria odrážadlá z dreva, ktoré sú nielen pevné a odolné, ale najmä vhodné do interiéru, aj ako bytový doplnok. Rodičia ich kupujú deťom aj pre ich prírodný vzhľad, dokonalý dizajn a niekedy pre kus nostalgie vo svojej domácnosti.

Krok číslo 1 máme za sebou, vieme aký materiál najviac vyhovuje vašim deťom a ich potrebám. Okrem materiálu sú dôležitými faktormi pri výbere aj cena, farba a veľkosť prevedenia. Niektoré modely dokonca disponujú prídavnými šlapadlami, vďaka ktorým sa z odrážadla razom stane detský bicykel. Pre najmenších je vhodný tzv. model motorka, ktorý im poskytne dokonalé pohodlie a možnosť pohybu. Podobne ako pri kolieskových korčuliach, nevyhnutnou súčasťou výbavy dieťaťa na odrážadle sú chrániče kolien a lakťov, ktoré ich ochránia v prípade pádu. Väčšinu času budú Vaše ratolesti lietať po ulici na korčuliach alebo odrážadle, kde by mohol byť prípadný pad tvrdý a bolestivý. Vo výbave by tak nemala chýbať prilba, ktorá pre úrazom ochráni ich hlavu.

U nás sa dozviete napríklad aj to, ako vybrať správne odrážadlo a ktoré je podľa vašich kritérií pre vás a vaše dieťa to pravé. A tiež, ako správne vybrať kolieskové korčule

Späť na kategóriu