Športujte celá rodina spoločne!

Nájsť fyzickú aktivitu, ktorá bude baviť najmä naše ratolesti, môže byť niekedy problém. Deti totiž trávia čoraz viac času za počítačom, pričom na tradičné športy akými sú futbal či basketbal pomaly, ale isto zabúdajú. Z tohto dôvodu by ste mali vy, ako rodičia, vaše ratolesti motivovať k športu, pretože najmä v mladom veku budujú svoje „ja“, a teda ovplyvňujú to, akými ľuďmi budú o päť či desať rokov. Ktorým športom by ste mali dať spolu s vašimi ratolesťami šancu aj vy?

Naučte dieťa základnú koordináciu vďaka basketbalu

Ak chcete, aby sa vaše dieťa naučilo základy koordinácie, no zároveň si osvojilo určité pravidlá hry, jedným z najvhodnejších športov je práve basketbal. Hrať basketbal pomáha deťom nielen naučiť sa správnu techniku či osvojiť si vedomosti v súvislosti s budovaním tímu, no ide o jednu z fyzických aktivít, ktorá slúži ako základ pre aktívny život. Vo všeobecnosti platí, že mladí ľudia by sa mali aspoň tri krát týždenne intenzívne venovať športu či inej fyzickej aktivite, ktorá prispeje k ich fyzickému, ale i psychickému zdraviu. Dôležité je, aby nedošlo k akejsi rutine, ktorá skôr či neskôr omrzí každého. Skúste basketbalový kôš umiestniť priamo pred vašim domom či na ihrisko a z času na čas si zahádzať na kôš spoločne ako celá rodina. Uvidíte, že vám to len a len prospeje, pretože šport nie je len o vyhrávaní, ale práve o budovaní vzájomnej dôvery, rešpektu a najmä vzťahov, ktoré sú dôležité v živote každého z nás.

Slackline pre spevnenie stredu tela

V súčasnosti môžeme slackline definovať dvomi spôsobmi. Ide o chôdzu na popruhu vo výške niekoľko desiatok metrov nad zemou, no pokiaľ nie ste zrovna typ, ktorému by výšky vyhovovali, môžete sa zamerať na freestyle podobu, ktorá spočíva v tom, že slackline, čiže popruh medzi dvoma bodmi, máte umiestnený tesne nad zemou, napríklad medzi dvoma stromami.

Práve vďaka slacklinu môžete posilniť stred tela, no taktiež stehenné svaly, ktoré sú pre mnohých z nás problémové. Pri tomto športe sú dôležité vaše nohy, predovšetkým členky, ktoré by mali byť na popruhu spevnené, v opačnom prípade riskujete nepríjemný úraz. Avšak, slackline je skvelý pre každú vekovú kategóriu, čiže nielen pre vaše ratolesti, ale pokojne aj dospelých, avšak treba začínať postupne. Zo začiatku trénujte pár minút denne, postupom času môžete umiestniť slackline vyššie nad zem a skúšať rôzne triky. Treba si však uvedomiť, že tento šport vyžaduje vysokú koncentráciu a zapojenie celého tela, a to od hlavy po päty. Pokrok na seba nenechá dlho čakať a pri pravidelnom tréningu sa začnete rýchlo zlepšovať! Dôležité je však neprestať a nenechať sa odradiť hneď na začiatku, keďže chôdza po popruhu nie je zrovna najjednoduchšia, no na druhej strane stoja výsledky skutočne za to.

Späť na kategóriu