Športom k dokonalej postave – je to vôbec možné?

Neexistuje univerzálny recept na zdravú životosprávu, ktorý by všetkým zaručil dokonalú postavu, prvotriedne zdravie a neprekonateľnú fyzickú kondíciu.  Jednak preto, že každý z nás má inú predstavu o vysnívanej postave a koniec koncov aj preto, lebo každý z nás je jedinečný tvor. Športovaním však môžete dosiahnuť krásne krivky, zbaviť sa prebytočného tuku na brušku, posilniť imunitu či zlepšiť obehový systém organizmu.

Prestaňte sa vyhovárať!

Že máte väčší zadok po babke, celulitídu po mame a guľaté bruško po ocinovi? Prestaňte sa vyhovárať na ostatných. Zdravou stravou a pravidelným pohybom dokážete skutočné divy, tak prečo nedať do toho všetko a konečne nespraviť so svojim životom radikálnu zmenu? Bežecké pásy, ktoré dnes nájdete v každej posilňovni, nie sú určené len pre skúsených bežcov, práve naopak. Ak s cvičením ešte len začínate, nikto nehovorí, že musíte ubehnúť 10 kilometrov za hodinu. Stačí, ak prejdete aspoň 5 kilometrov, prípadne zvolíte záťaž, pri ktorej budete vládať a zároveň vás mierne vyčerpá. Neskôr môžete skúsiť beh do kopca či výpady priamo na páse, ktorými krásne vytvarujete spodnú časť tela a zlepšíte celkovú rovnováhu.  

Do práce pešo? Rozhodne áno!

Ak ste sa rozhodli, že budete chodiť do práce pešo, spočiatku budete chodiť zrejme po rovine, čo vám dá koniec koncov zabrať, obzvlášť ak pridáte na tempe. No neskôr zistíte, že prechádzka s vami nič nerobí, svalovicu nepociťujete, ba dokonca ani nemáte pocit, že ste strávili nejaký čas na čerstvom vzduchu. V tom prípade skúste rýchlu chôdzu, prípadne vyskúšajte novú trasu – ideálne je, ak budete chvíľu stúpať a chvíľu klesať. Alebo aj rotoped je vhodnou športovou pomôckou, ktorá vám pomôže vybudovať si fyzickú kondíciu. Tak čo poviete, aj vy skúsite aspoň jednu zo spomenutých fyzických aktivít a dáte šancu niečomu novému?

Späť na kategóriu