Spojte zábavu s užitočným. Vyskúšajte spinning!

Ak ste tento pojem ešte nikdy nepočuli a hľadáte indoorovú alternatívu k cyklošportu, tak by ste sa so spinningom mali čo najskôr zoznámiť. Mnohí si mylne myslia, že ide o skupinový šport, určený predovšetkým pre ženy. Opak je však pravdou.

Čo je to spinning?

Ide o obľúbené, energeticky účinné, zvyčajne skupinové cvičenie na špeciálnom stacionárnom bicykli – spinneri. Tréningy v skupinách prebiehajú za prítomnosti inštruktora a spájajú hudbu, motiváciu a ľudskú predstavivosť. Cvičenia sprevádzajú aj vizualizácie, ktoré vás vzápätí prenesú na najväčšie preteky sveta, kde budete bok po boku jazdiť so zvučnými menami zo sveta cyklošportu. Vďaka prvkom, ktoré tréning sprevádzajú, vás tréning len tak neomrzí a vydáte zo seba maximum. Využíva sa pri ňom spinningový bicykel, ktorý je klasickým cyklotrenažérom a dokonale simuluje jazdu na bicykli. Podľa štýlu jazdy a tepovej frekvencie si viete nastaviť program, ktorý bude pre vás ideálny.

Cyklotrenažér ponúka vyššiu záťaž a z pravidla niekoľko typov uchytenia riadidiel, podľa potreby jazdca. Bicyklovanie na spinningovom bicykli zaťažuje kardiovaskulárny systém a pôsobí na dolné partie ľudského tela. Výborne sa hodí do kombinácie cvičení keďže ruky sú zaťažované len minimálne. Využívajú ho aj profesionálny jazdci alebo hráči NHL. Pri výbere správneho spinningového bicykla je potrebné sledovať viaceré faktory medzi ktoré patrí aj spôsob jazdy, Keďže platí, že lacnejšie varianty nie sú vhodné na jazdu v stoji. Ďalším faktorom môže byť typ brzdného systému, maximálna nosnosť alebo spôsob ovládania záťaže či iné technické parametre.

Cyklotrenažér sa nerovná rotoped

Rozdiel medzi cyklotrenažérom a rotopedom je v spôsobe sedenia, dokonalejšej simulácii jazdy na bicykli a presnejšom nastavení záťaže. Je ideálnym strojom pre športovo naladených jedincov pre získanie a udržanie si kondície alebo výborným pomocníkom pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov.

Ak si chcete rozšíriť tréningový plán alebo zdokonaliť telesnú kondíciu, cyklotrenažér je tým správnym strojom do vašej izby. 

Mohlo by Vás tiež zaujímať:

Cyklotrenažér alebo rotoped

Ako si poradiť s výberom vhodného fitness trenažéra

Späť na kategóriu