Skúšali ste zdokonaliť postavu skákaním?

Možno tomu neveríte, ale skákanie skutočne patrí medzi najefektívnejšie spôsoby chudnutia! Nemusíte sa už pravidelne namáhať v posilňovni. Vysnívanú postavu môžete dosiahnuť oveľa jednoduchšie. Všetko, čo potrebujete, je trampolína. Umiestnite ju kľudne pred televízor a spojte príjemné s užitočným. Prečo má skákanie na trampolíne výborné účinky? Ako často by ste mali skákať na trampolíne? Sú boľavé kĺby prekážkou? Všetko sa dozviete v riadkoch nižšie.

Zábavné, účinné a vhodné pre každého!

Trampolíny už dávno nevyužívajú len deti či profesionálni akrobati. V dnešnej dobe sa využívajú na formovanie postavy. Tzv. jumping-u sa venuje stále viac ľudí všetkých vekových kategórií.

Skákanie na trampolíne podporuje krvný obeh, priaznivo účinkuje na činnosť srdca, pomáha znižovať krvný tlak, či do konca hladinu cholesterolu. Počas skákania sa posilňujú najmä stehná, brucho a zadok – u väčšiny z nás najproblematickejšie partie. Okrem toho zapájate aj brušné a panvové svaly, vďaka čomu budú pevnejšie nielen vaše svaly, ale aj kosti. Navyše si týmto pohybom zlepšujete aj rovnováhu, flexibilitu, a koordináciu pohybu. Veľmi účinne spaľujete prebytočný tuk. Stačí, ak sa denne budete skákaniu venovať aspoň hodinku, a do leta zhodíte aj desať kíl. Ak máte problémy s kĺbmi, vyskúšajte aeróbne cvičenia, pri ktorých dopadáte na mäkkú podložku trampolíny. Trampolíny sú preto vhodné skutočne pre každého, dokonca aj pre seniorov, ktorí majú dlhodobé problémy s boľavými kĺbmi, no vedia, ako veľmi je pre nich pravidelný pohyb potrebný.

Začnite spevňovať svoje telo!

Trápi vás prebytočný tuk v oblasti bruška? Potrebujete si spevniť svaly, zlepšiť držanie tela počas sedenia a zabudnúť na boľavé kríže? Základom je samozrejme pohyb. Pre začiatok je vhodné ísť každý deň aspoň na pol hodinovú prechádzku, prípadne behať, či bicyklovať. Ak budete chcieť viac pohybu, vyskúšajte si skákanie na trampolíne, prípadne inú pohybovú aktivitu, ktorá bude pre vás zábavnejšia. Na spevnenie tela, a zbavenie sa bolestí svalov, je skvelou pomôckou ľadvinový pás. Efektívne ochráni vašu chrbticu a kríže, nezadržiava pot a výborne sa vám prispôsobí. Najlepšiu ponuku nielen trampolín a ľadvinových pásov zo zdravotne nezávadných materiálov, ale tiež mnoho ďalších produktov za výhodné ceny nájdete u najväčšieho predajcu športových pomôcok inSPORTline.

Späť na kategóriu