Skateboard, longboard a pennyboard. Ako si ich nepomýliť?

Ľahko sa môže stať, že si tieto tri druhy „dosiek“ môžeme zamieňať a všetky nazývať rovnako – jednoducho skateboard. Avšak longboardy a pennyboardy majú svoje špecifiká, ktorými sa od pôvodného skateboardu líšia.

Longboard je dlhá, až metrová doska v tvare pretiahnutej kvapky. V roku 2010 vznikol jeho pravý opak – pennyboard. Jeho výrobca, Ben Mackay, ho nazval Penny po svojej sestre. Približne 55 centimetrová krátka plastová doska navodzuje dojem, že je primalá pre obe nohy, napriek tomu je medzi jazdcami veľmi obľúbená.

Ideálny pre jazdu mestom

Keďže je pennyboard malý a ľahký, tak ho obľubujú hlavne tí, ktorí radi jazdia mestom. Vojde sa do tašky alebo batohu, takže s ním môžu bez problémov manipulovať. Do mestskej premávky je vhodný najmä pre jeho vyššiu citlivosť na rozloženie váhy tela. Stačí aj jemnejší pohyb na to, aby ste zmenili smer jazdy.

Pennyboardy sú dostupné v kombináciách farieb a vzorov od výmyslu sveta. Jazdia na nich hlavne teenageri a mladí ľudia, ktorý láka možnosť zostaviť si pennyboard podľa seba.

Na downhill radšej longboard

Ak niekto preferuje skôr zážitky mimo mesta, na prázdnych cestách v kopcoch, nech radšej siahne po longboarde. Dlhá drevená doska s veľkými kolieskami je stavaná na vyššiu rýchlosť aj nerovnejší povrch. Pochopiteľne, keďže ponúka viac miesta pre nohy, je aj pohodlnejší. Nie je ani tak citlivý na váš pohyb, preto je možné si vychutnať dlhšie zjazdy kopcov bez strachu z jemného nechceného pohybu.

Aby ste mali jasno v tom, čo si vybrať, pennyboard je vhodnou voľbou, ak chcete len tak pohodovo jazdiť mestom a občas ho potrebujete bez námahy preniesť, alebo schovať. Longboard si vyberte, ak máte radšej adrenalín a atmosféru mimo rušného mestského života. Obe dosky si samozrejme môžete kúpiť aj u nás v inSPORTline.

Späť na kategóriu