Sezóna nám beží, kraľujú elektrobicykel a celoodpružené bicykle

Sezóna vonkajších športov je už v plnom prúde a mnohí ľudia začali nielen športovať, ale na bicykloch sa dopravovať aj do práce. Tie ich udržia nielen v dobrej kondícii, ale ušetria im aj čas strávený v kolónach a taktiež finančný rozpočet. Hoci sú obľúbeným typom najmä klasické bicykle, na trhu sú aj iné novinky, ktoré zvyšujú komfort a zážitok z celej jazdy. Na mysli máme elektrobicykel, ktorý sa vďaka svojim funkciám a výhodám stal priekopníkom v doprave bez použitia pohonných látok. Jeho prednosťami sú nízke prevádzkové náklady, ekologickosť a možnosť prepravy bez toho, aby ste sa zapotili a narobili. Bicykel na elektrický pohon sa na prvý pohľad od toho klasického v mnohom neodlišuje, no pri jazde zistíte, prečo sa stáva tak obľúbeným. Obrovskou výhodou je, že ho môžete používať aj klasicky a to šliapaním do pedálov, no možné je využiť aj kombináciu nôh a motora. Na riadidlách je ovládací panel, na ktorom si môžete zvoliť stupeň intenzity, pričom väčšinou ide o rozmedzie 3 až 5 stupňov.

Elektrobicykel je určený pre všetky vekové kategórie a teda aj pre seniorov, ktorí nemajú vodičský preukaz a potrebujú sa dostať na určite miesto. Pri kúpe treba dbať na dobrý výber, pretože vaša spokojnosť závisí od funkcií daného výrobku. Treba si preto zvoliť správny typ bicykla a aj pohonu, ktorý bude zodpovedať účelu, na ktorý ho budete používať. Na výber je napríklad predný pohon, ktorý je vhodný na jazdu po meste, kde nie je náročný terén. Zadný pohon je určený pre mesto a aj ľahký terén a stredový pohon, ktorý je najlepšou voľbou, je vhodný aj do najnáročnejších podmienok. Medzi dôležité parametre však patrí aj veľkosť bicykla, batéria alebo jeho nosnosť. Výber elektrobicykla nie je jednoduchou záležitosťou a preto odporúčame si nechať poradiť od odborníkov.

Mimoriadne obľúbenými sa stávajú aj iné typy a to celoodpružené bicykle. Ide o špeciálny druh,  ktorý preferujú jazdci využívajúci nerovný a ťažký terén. Vhodný je najmä pre mladšie generácie cyklistov, ktorí vyhľadávajú extrémne podmienky na svoju záľubu, kde sa vedia poriadne vyšantiť. Celoodpružené bicykle je však možné používať aj na klasickú prepravu z jedného miesta na druhé a na cestu do práce alebo do školy. Aj v tomto prípade platí, že výber dobrého bicykla nie je ľahkou záležitosťou a je lepšie poradiť sa. Bicykel si totiž nekupujete na jednu sezónu a ak s ním nebudete spokojný, môžete jeho výber oľutovať. Vsaďte preto na rady odborníkov, ktorí vám určite poradia.

Späť na kategóriu