Relax a doprava do práce v spojení so športom? Áno, je to možné.

Je verejne známe, že ranný pohyb je veľmi prospešný, ako pre fyzickú, tak pre psychickú kondíciu. Príjemné teploty vyhnali do ranných ulíc množstvo bežcov a cyklistov, ktorí si pred pracovnými povinnosťami radi pretiahnu svalstvo a vyčistia hlavu pred dlhým dňom. Mnohí z nich však využívajú tento druh pohybu, ako druh dopravy do práce. Okrem preplnenej MHD, je pomerne novým trendom v každodennom cestovaní do práce jazda kolobežkou. Kolobežkovanie už zďaleka nie je výlučne činnosť pre najmenších, tak ako to poznáme z minulosti. Dnes je kolobežka označovaná za šikovný dopravný prostriedok, ktorý navyše priaznivo pôsobí na vaše fyzické zdravie.

Na veku nezáleží

Ako bolo spomenuté vyššie, jazda na kolobežke nie je výlučne využívaná najmenšími. Tým, že sa kolobežka využíva ako dopravný prostriedok, vzniká pri jej užívaní fyzická aktivita. Budete prekvapení, ako ňou môžete zlepšiť svoj fyzický stav. Prispieva k posilneniu problémových partií tela, odstraňuje bolesť a stuhnutosť chrbtice, navyše pozitívne vplýva na celkovú kondíciu. Tým, že vyžaduje zapojenie predovšetkým nôh, vytvaruje vám nielen stehná, ale tiež boky, pás aj ruky. Navyše prichádza sezóna plaviek, mnoho z nás práve rieši, či nemá nejaké kilo navyše. V tomto prípade je kolobežka pre vás omnoho vhodnejšia, ako jazda autobusom, vlakom či autom. Ak sa bavíme o komfortnom transporte z bodu A do bodu B, najnovším trendom sú elektrické kolobežky, ktoré sú vybavené elektromotorom, akumulátorom a „plynom“, ktorý umožňuje pružne regulovať rýchlosť jazdy. Dnes existuje množstvo výrobcov ponúkajúcich tento typ kolobežky. Podľa čoho si teda vybrať? Je tu hneď niekoľko dôležitých faktorov, podľa ktorých je možné vybrať elektrickú kolobežku, a to najmä výkon motora, kapacita batérie, maximálna rýchlosť, nosnosť, typ kolies či typ riadenia pomocou plynovej rukoväte.

Ako je na tom konštrukcia?

Tie kvalitnejšie kolobežky sú skonštruované z karbónu. Je to materiál, ktorý sa vyznačuje na jednej strane svojou pevnosťou a na druhej strane nízkou hmotnosťou. Je to praktické pre tých, ktorý potrebujú kolobežku neustále premiestňovať či skladovať. Síce je cena kolobežky v tomto prevedení o niečo vyššia, pridaná hodnota materiálu je k výške ceny adekvátna. Medzi ďalšie obľúbené konštrukcie kolobežiek radíme tie, ktoré sú vytvorené z ocele a vyznačujú sa tak vysokou mechanickou odolnosťou, cenovou dostupnosťou i tuhosťou. Alternatívou sú kolobežkové rámy vyrábané zo zliatiny hliníku. Hliník je sám o sebe mäkký kov, preto sa kombinuje s inými kovmi a táto zlaitina sa vyznačuje nízkou hmotnosťou a tuhosťou zrovnateľnou s oceľou.

Nezostaňte nasucho

Ak chcete počas horúcich letných dní zažiť niečo adrenalínovejšie, vyskúšajte paddleboard. Ide o plavák podobný surfu, ktorý je nafukovací, čiže pláva na vode a je dobre skladovateľný. Navyše je vyrobený z odolnej konštrukcie, ktorá umožňuje plynulú jazdu na vodnej hladine, či dokonca preskúmanie zátok, ktoré by ste sa plávaním neodvážili navštíviť.

Počas paddleboardingu, ktorý má svoj pôvod na Havaji, zdokonaľujete rovnováhu, zlepšujete fyzickú kondíciu a posilňujete celé telo. Pohybujete sa vlastnou silou pomocou dlhého pádla, či už v stoji alebo v sede. Paddleboard sa vyrába v rôznych rozmeroch, resp. pre akúkoľvek váhovú kategóriu, čiže sa nemusíte obávať, že by vás dosky neudržali. Nezáleží na tom, či ste amatér alebo skúsený morský vlk, paddleboard využijete na pokojnej rieke, jazere alebo na dovolenke pri mori.

inSPORTline je obľúbeným výrobcom a dovozcom kvalitných fitness zariadení, pomôcok a výrobkov, vďaka ktorým budete mať o športové aktivity postarané počas celého leta! Navštívte web inSPORTline a vyberte si aj vy zo širokej ponuky sortimentu za bezkonkurenčné ceny na trhu. Využite možnosť dopravy zadarmo a nechajte si poradiť od profesionálov, ktorí vám radi pomôžu!

Späť na kategóriu