Pri jazde na motorke sa chráňte

Každý milovník adrenalínovej jazdy na motorke by mal mať vo svojej výbave kvalitnú prilbu a špeciálne oblečenie pre motorkárov. Pri jazde na motorke je nesmierne dôležité, aby sa dbalo na bezpečnosť. Dostatočná motorkárska výstroj zníži riziko vášho úrazu na minimum.

Bezpečnosť na motorke je prvoradá!

Jazda na motorke s nesprávnym vybavením môže mať pre vás ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky až fatálne následky! Počas jazdy je potrebné okrem zážitku z adrenalínu počítať aj s rizikom pádu. Prilba by mala, čo sa týka bezpečnosti motorkárov, vždy hrať prvé husle. Výrazne znižuje riziko poranenia, následných nákladov na zdravotnú starostlivosť a možného úmrtia. Preto venujte jej výberu alebo včasnej výmene dostatok pozornosti. Nikdy neviete, kedy vám môže zachrániť život. Prilba na hlave je alfou a omegou avšak nemenej dôležité je aj správne motorkárske oblečenie určené špeciálne pre jazdcov. Kvalitné oblečenie sa na cestách postará o váš komfort a zároveň v prípade nehody zmierni jej možné následky alebo dokonca aj zachráni život. Každý, kto už zažil na motorke pád tak vie, aké je dôležité dbať na bezpečnosť.  

Bezpečnostná výbava motorkára

Aj napriek tomu, že okrem lekárničky je povinnou výbavou motorkára len prilba, každý zodpovedný motorkár by sa mal chrániť od hlavy až po päty. Jednou z možností sú napríklad moto kombinézy, ktoré vďaka špeciálnym bezpečnostným prvkom ochránia vaše ramená, lakte, kolená ale aj chrbát. Kombinézy sú navrhnuté tak, aby zabezpečovali komfort aj v prípade zhoršených poveternostných podmienok.

Späť na kategóriu