Predstavujeme elektroboard - hit nielen u mladých!

Ak zaspomíname na minulý rok, hitom boli predovšetkým tablety alebo smartfóny, a takmer každá druhá domácnosť našla pod stromčekom jeden z týchto darčekov. Doba však pokročila a s ňou aj moderné technológie, o ktorých počúvame čoraz častejšie. Tento rok ovládnu lietajúce drony, virtuálna realita a určite aj elektroboard! Ešte ste o ňom nepočuli? Možno počuli, ale ani o tom neviete.

Čo je to elektroboard?

V krátkosti by sme elektroboard mohli opísať ako efektívny, ekologický, praktický a zábavný dopravný prostriedok, určený pre jazdu po cestách aj v miernom teréne. Možno raz aj doprava budúcnosti, pretože táto hračka má veľký potenciál. Elektronické dvojkolesové vozítka nesú mnoho názvov, ako je hoverboard alebo mini segway. Veľakrát sa používajú aj termíny gyroboard či gyrowheel, ktoré však označujú kadečo obsahujúce gyroskop a koleso. Využitie elektroboardov je široké, ovládanie je jednoduché, a preto nie je divu, že sa stali tak obľúbené.

Na akom princípe funguje?

Základný princíp tvorí elektromotor, batérie, sústava gyroskopov a nejaká tá elektronika. Ovládanie je založené na balansovaní vlastným telom a prenášaní váhy. Inteligentné mikročipy v spolupráci s gyroskopmi dokážu rozpoznať polohu jazdca a tým tak umožňujú otáčať sa na mieste, rozbehnúť vpred alebo cúvať. Možno sa zdá, že jazda na elektroboarde bude zložitá, ale opak je pravdou.

Vedeli ste že...
Človek, ktorý nemá s jazdou na elektronických dvojkolkách žiadne skúsenosti, sa naučí jazdiť na elektroboarde počas 1-2 hodín?

Priemerná dojazdová vzdialenosť sa pohybuje okolo 20-25 km, maximálna okolo 40 km. Maximálna vyvinutá rýchlosť sa líši podľa konkrétneho typu. Detské elektroboardy majú pre vyššiu bezpečnosť väčšinou rýchlosť obmedzenú na 6-12 km/h, pri verzii pre dospelých potom možno vyvinúť rýchlosť 12-20 km/h.

K čomu elektroboard slúži?

Elektroboard slúži najmä ako moderný dopravný prostriedok, vďaka ktorému sa ľahko a rýchlo dostanete tam, kam potrebujete. Ideálny je pre cestovanie do školy či práce. Samozrejmosťou je tiež možnosť využitia na cyklotrasách, cestách pre korčuliarov, alebo len tak pre zábavu pri rôznych výletoch. Elektroboard zvládne ako rovný, tak mierny terén, preto je využitie všestranné.

Späť na kategóriu