Precvičenie a posilnenie celého tela v pohodlí domova

Pokiaľ aj vy chcete urobiť niečo pre svoje zdravie, schudnúť pár kilogramov navyše a zároveň zlepšiť životosprávu, choďte na to postupne. Zdravá strava je priorita číslo jeden, no ak začnete fungovať len na suchároch a listoch šalátov, do pár dní vás toto odhodlanie omrzí a budete presne tam, kde aj na začiatku. Rovnako je to aj s pohybom. To, že budete denne tráviť dve hodiny v posilňovni, vás bude skôr či neskôr ubíjať, veď naše telo nie je stroj, tak prečo sa k nemu tak správať? Pýtate sa, ako teda začať?  

Cvičiť môžete vonku, ale aj v pohodlí domova

Čo sa týka stravy, asi netreba zdôrazňovať, že denne by sme mali prijať dostatok bielkovín, vitamínov a živín, ktoré naše telo potrebuje. Áno, reč je predovšetkým o kuracom mäse, rybách, strukovinách, zelenine i ovocí, no zabúdať by sme nemali ani na dostatok tekutín v podobe čistej vody. Pohyb by nás mal sprevádzať „ruka v ruke“ každý deň, aj keď nie vždy máme možnosť stráviť poobedie na čerstvom vzduchu. Nevadí! Cvičiť sa dá totiž aj doma. Je len na vás, či zvolíte cviky s vlastnou hmotnosťou, ktoré sú skvelou voľbou najmä pre začiatočníkov alebo pritvrdíte a skúsite bežecký pás. Niekto síce bežiaci pás používa len vo chvíľach, keď je počasie nepriaznivé a nemôže si ísť zabehať na čerstvý vzduch, no veľakrát je pre nás jednoduchšie zabehať si v pohodlí obývačky v domácom oblečení a pohodlných bežeckých teniskách ako vonku, keďže na takýto beh sa musíme dôkladne pripraviť.

Vytrvalosť je dôležitá!

Ak vás však beh neoslovil, nezúfajte. Existuje totiž množstvo športových aktivít, ktoré môžete vykonávať rovnako ako aj v interiéri, tak aj v exteriéri. Eliptický trenažér umožňuje simuláciu outdoorového športu, čo znamená, že dokáže efektívne nahradiť tréning na bežeckom páse. Je ideálny pre ľudí, ktorí potrebujú precvičiť a spevniť celé telo a zároveň uprednostňujú pohyb vo vnútri bez klimatických zmien či výkyvov počasia.

Späť na kategóriu