Prečo si zaobstarať eliptický trenažér na doma

Eliptický trenažér je špeciálny fitness stroj, vďaka ktorému si precvičíte celé telo. Nájdete ho vo fitness centrách alebo si môžete zaobstarať jeden na doma a spraviť pre svoje zdravie viac. Spoznajte hlavné výhody, ktoré tento skvelý fitness stroj ponúka.

Výnimočnosť eliptického trenažéra

Tento trenažér je vysoko účinný posilňovací stroj, ktorý simuluje chôdzu a precvičuje tým dolné a horné končatiny súčasne. Na svoje si prídu nadšenci chôdze ale ocenia ho aj ľudia, ktorí neobľubujú beh. Oceníte ho nie len pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov ale aj pri spevnení svalstva iných partií. Jeho výnimočnosť tkvie v elipsovej krivke, ktorú pri cvičení opisujete pohybom vašich nôh. Vďaka elipsovému pohybu, ktorý končatiny vykonávajú, nedochádza k nadmernému zaťažovaniu kĺbov a práve vďaka tomu je eliptický trenažér vhodný pre každú vekovú kategóriu. Svoje využitie nájde nie len pri chudnutí a spevňovaní svalstva ale aj pri zlepšení kondície u starších ľudí alebo pri rehabilitačných cvičeniach. Súčasným zapojením rúk pri cvičení tak posilňujete okrem svalstva dolných končatín aj brušné svalstvo a svalstvo horných končatín či vnútorné svalstvo. Celkovo tak eliptický trenažér pôsobí na 80% svalov celého tela.

Na komplexné precvičovanie tela je eliptický trenažér vhodným strojom aj pre ľudí s bolesťami chrbtice, kvôli potrebe vzpriamenej polohy tela počas cvičenia. Ak patríte k ľuďom, ktorí majú problém s vysokým krvným tlakom, tak by ste mali vyskúšať tento stroj, pretože neposilňuje len svalstvo ale priaznivo pôsobí aj na kardiovaskulárny systém a celkový organizmus človeka. Domáci eliptický trenažér sa vyznačuje nastaviteľnou záťažou, ktorú si viete prispôsobovať podľa seba a tichým chodom. Takže ak máte zníženú odolnosť voči chorobám, hlavne v zimných mesiacoch, eliptický trenažér vo vašej izbe vás ochráni pred chorobami a zároveň vás udrží vo skvelej kondícii. Stačí si ho zakúpiť a chudnúť môžete v pohodlí domova. Už ľahší tréning trvajúci jednu hodinu vám prinesie citeľné zlepšenie telesnej kondície. Keďže nejde o stroj, ktorý vás po fyzickej stránke vyšťaví, je možné ho používať kedykoľvek počas bežného dňa. Je len na vás kedy si na cvičenie vyčleníte čas.

Cvičenie je s ním zábava

Eliptický trenažér môžeme prirovnať k bežeckému pásu, ten však neposkytuje tak komplexné precvičenie tela ako spomínaný eliptical. Naviac poskytuje niekoľko cvičebných programov a dokáže kontrolovať frekvenciu telesného tepu, vďaka čomu si tréning viete osobne prispôsobiť. Ďalšou výhodou eliptického trenažéra je nulová údržba a servis. Vystačí si s teplým miestom vo vašej izbe a môžete využívať jeho výhody. 

Mohlo by Vás tiež zaujímať:

Ako vybrať eliptický trenažér

Ako si vybrať domáci fitness trenažér

Späť na kategóriu