Pravidelnou chôdzou ku zdraviu

Nie je snáď nič lepšie, ako stráviť príjemné slnečné dopoludnie na horách a v prírode, však? Práve tu môžete načerpať potrebnú fyzickú i psychickú energiu, odreagovať sa od každodenných starostí a v ideálnom prípade si užiť aspoň chvíľu s vašimi najbližšími a priateľmi. Prídu však zdravotné komplikácie. Čo robiť v prípade, ak vás trápi bolesť kolien, svalstva a vaša fyzická kondícia už nie je to, čo kedysi? V takejto situácií môžete siahnuť po trekingových paliciach, ktoré vám pomôžu s riešením nielen týchto problémov, ale vyriešia aj iné!

Pre koho sú trekingové palice?

Už na úvod treba podotknúť, že trekingové palice sú určené pre všetkých tých, ktorí ocenia oporu tela pri neustálej zmene terénu a profilu. Dokonca sú vhodné pre ľudí, ktorí chodia do hôr výhradne s väčšou záťažou na chrbte. Práve palice poskytnú ďalšie dva oporné body, ktoré vás v krízových situáciách podržia! Sú veľmi vhodné tiež pre ľudí, ktorých trápia boľavé kĺby, prípadne chcú rozdeliť váhu tela rovnomerne.

Aké trekingové palice môžem nakúpiť?

Pokiaľ ste presvedčený, že trekingové palice sú naozaj to, čo by ste potrebovali, venujte dostatok času pozornosti pri ich výbere. V prvom rade si všímajte použitý materiál. Medzi najpoužívanejší a najkvalitnejší patrí hliník a  to v rôznych zmesiach. Samozrejme, od materiálu závisí váha trekingových palíc, ale tiež konečná cena. Ideálne je, ak zvolíte palice s nižšou hmotnosťou, aby používanie palíc bolo čo najkomfortnejšie, no všetko závisí od toho, pre koho sú určené. Pre ženy s drobnou postavou sú samozrejme vhodnejšie ľahšie trekingové palice, pre mužov pokojne o niečo ťažšie, no môže to byť aj o individuálnych preferenciách. Zvoľte palice, ktoré majú nastaviteľnú výšku. Zväčša je mechanizmus nastavenia dĺžky maximálne jednoduchý na použitie, čo oceníte napríklad v situácií, keď ich budete potrebovať odložiť do batohu. Rukoväť by mala dokonale sadnúť do ruky, dokonca súčasťou palíc bývajú praktické a odolné pútka, ktoré fixujú vaše zápästia a nedovolia, aby vám palice vypadli z rúk. Medzi ďalšie parametre, ktoré je nutné si všímať pri výbere, patrí hrot, odpruženie i náhradné diely, ktoré môžu, ale aj nemusia byť súčasťou balenia.

Chôdza je základom

Vedeli ste, že obyčajná chôdza s využitím trekingových palíc je jedna z najlepších fyzických aktivít pre telo? Dokonca dnes ju mnohí lekári odporúčajú vykonávať ako jednu z foriem rehabilitácie. Chôdza je pre človeka najprirodzenejší pohyb, vďaka čomu posilňuje kardiovaskulárny systém, zlepšuje kondíciu a posilňuje svaly. Ak by ste si chceli túto aktivitu trochu sťažiť, môžete použiť závažie na nohy, ktoré je určené predovšetkým pre aktívnych, ale aj rekreačných bežcov a športovcov. Vďaka výberu vhodného závažia môžete efektívne posilňovať hornú i dolnú polovicu tela, ale tiež zvýšiť výdrž, dynamiku a silu.

InSPORTline ako najväčší výrobca a predajca fitness produktov na Slovensku je vhodnou voľbou pre všetkých, ktorí chcú žiť aktívne, zlepšiť fyzické i psychické zdravie a cvičiť v pohodlí domova.

Späť na kategóriu