Posilňujete telo vlastnou váhou? Nezabudnite na tieto fitness doplnky

Svet fitness a športu je všade okolo. Neustále nás prekvapia novinky, inovácie či technológie a oblasť športu ide tak isto s dobou. Bežné tréningy vo fitness centre, kde sme niekedy mali k dispozícii len zopár činiek alebo posilňovacích strojov sú už dávno minulosťou a posilňovať telo sa dá aj inými spôsobmi. Medzi nadšencami sú obľúbené napríklad domáce posilňovne, ktoré si viete zriadiť úplne jednoducho, rýchlo a za pár eur. Nikde nie je napísané, že krásne vyšportované telo sa dá dosiahnuť len s pomocou drahých a ťažkých strojov, ktoré by sa nám do obývačky alebo garáže určite nezmestili. Populárnymi formami pohybu sú napríklad aj behanie, lyžovanie, bicyklovanie, bojové športy alebo zumba či aerobic. Každý má možnosť vybrať si šport nielen podľa toho, ktorý mu je príjemný, ale aj podľa toho, čo ním chce dosiahnuť. Nie každý túži po mohutných svaloch či naopak postave ako steblo trávy. Množstvo ľudí športuje len preto, aby sa udržali v kondícií a cítili sa vo svojom tele komfortne nielen počas mladosti, ale aj vo vyššom veku. Súčasťou bežného tréningu sú rôzne pomôcky a doplnky, ktoré by nemali absentovať vo výbave začiatočníka, ale ani profesionála. 

Ak patríte k tým, ktorí uprednostňujú pred preplnenými fitkami skôr súkromie a radšej si zacvičia doma, vybaviť by ste sa mali rôznymi fitness pomôckami, ktoré vám cvičenie zefektívnia. Jednou z najobľúbenejších foriem posilňovania je cvičenie s vlastnou váhou, ktoré je v porovnaní s využívaním veľkých a profesionálnych strojov nielen bezpečnejšie, ale v mnohých prípadoch aj efektívnejšie. Ak máte doma k dispozícii trochu voľného priestoru, pri cvičení s vlastnou váhou vám vhodne poslúži hrazda, na ktorej sa môžete doslova vyšantiť. Nejde len o takú, ktorú je potrebné niekam pevne uchytiť, ale k dispozícii sú rôzne druhy ako napríklad voľne stojace. Niektoré sú mohutnejšie, no ak nemáte doma toľko priestoru, je možné zadovážiť si aj menšiu verziu. Vhodnou alternatívou sú napríklad dverové hrazdy, ktoré sú malé a šikovné. Precvičiť na nich dokážete nielen chrbtové svaly a ruky, ale aj brucho. Tento druh hrazdy dokonale zapadne do bytov, nakoľko ho stačí uchytiť do zárubne a nezaberá vám takmer žiadne miesto. Cena, tá vás veľmi milo prekvapí, pretože nepotrebujete na jej zakúpenie míňať veľa peňazí, ako pri iných posilňovacích strojoch.  Ak si chcete takúto hrazdu zaobstarať, dôležitým parametrom, na ktorý by ste mali pozerať je hlavne jej nosnosť.

Veľmi vďačnou  fitness pomôckou, na ktorú by nemal žiadny športovec zabudnúť je podložka na cvičenie. Využiť ju môžete nielen počas rôznych cvikov vo fitku, ale aj pri posilňovaní doma. Táto pommôcka je doslova nevyhnutnou počas cvičenia jogy, zumby, aerobicu. Je potrebné však rozlišovať účel, na ktorý má byť použitá, nakoľko nie je podložka ako podložka. Na trhu nájdete napríklad aj špeciálne formy a to gymnastické žinenky alebo záťažové podložky. Výber by mal závisieť najmä od toho, na čo chcete podložku používať, aby sa vám nestalo, že cvičenie bude skôr znepríjemní. Pozitívom tejto fitness pomôcky je, že je veľmi ľahko skladovateľná, ľahká, má protišmykový povrch a je cenovo dostupná pre každého. Hoci sa vám môže zdať na prvé počutie ako zbytočná, slúži aj ako ochranný doplnok pre vaše telo, kedy si môžete ublížiť na tvrdej ploche alebo sa bez nej dokonca pošmyknúť a spôsobiť si zranenie. Podložku si môžete vyberať nielen podľa účelu použitia, ale aj podľa farby, veľkosti, ceny a ďalších kritérií. 

Späť na kategóriu