Posilňovanie vo vlastnom

Na to, aby ste sa venovali posilňovaniu, nemusíte vlastniť permanentku a navštevovať profesionálne fitness centrum. Kvalitnú posilňovňu si môžete zariadiť aj u seba doma, pokiaľ vyberiete tie správne stroje.

Aký typ posilňovacieho stroja zvoliť?

V súčasnosti trh ponúka širokú škálu kvalitných strojov. Môžete si vybrať stroj na ktorom si precvičíte celé telo ako napríklad eliptický trenažér, vibračná plošina alebo veslovací trenažér, alebo potom posilňovací stroj, ktorý je zameraný na konkrétnu partiu tela. Je len na vás, či si chcete precvičiť brucho, chrbát, zápästie, horné alebo dolné končatiny. Pri zariaďovaní domácej posilňovne je preto potrebné zohľadniť, ktorú partiu tela by ste radi posilnili a podporili. Odporúčame tiež dokúpiť záťažovú podložku, ktorá ochráni podlahu pred poškodením a zároveň tlmí hluk stroja, čo ocenia aj vaši susedia.

Univerzálny fitness stroj – realita alebo sci-fi?

Ak hľadáte univerzálnosť, vašej pozornosti by nemali uniknúť ani posilňovacie veže, na ktorých si môžete precvičiť svaly na celom tele.

Jedným z najuniverzálnejších fitness strojov sú napríklad multifunkčné posilňovacie veže, ktorých súčasťou môže byť hrazda, horná a spodná kladka, posilňovací stojan alebo dokonca aj stepper. Do komerčných fitness centier sú určené predovšetkým profesionálne posilňovacie veže, ktoré vďaka rozličným funkciám umožňujúcim precvičenie celého organizmu, ocení nejeden zákazník.

Inšpirujte sa a prečítajte si pár dobrých tipov ako zariadiť domácu posilňovňu.

Späť na kategóriu