Pohodlné nohavice vám zabezpečia komfort na motorke

Počas krátkych jazd na motorke si to možno niektorí ani neuvedomujú, ale kvalitné moto nohavice sú veľkou výhodou. A to hlavne pri dlhších trasách, ktoré sú spojené najmä s letným obdobím, kedy hrozia nečakané zmeny počasia. V takýchto chvíľach oceníte kvalitné materiály, ktoré nielenže pridajú na pohodlí, ale aj veľmi dobre chránia.

Čo je lepšie? Koža či textil?

Ak by ste sa spýtali klasikov či choppristov, asi by vám bez mihnutia oka povedali, že koža je jasná voľba. Musíme súhlasiť s tým, že koža aj dnes, spomedzi všetkých aktuálne využívaných materiálov, ponúka najlepšiu odolnosť voči nepriazni počasia ako aj vysokú bezpečnosť pre jazdca. Ako to však už býva, kvalita materiálu a spracovania sa odzrkadľuje aj na finálnej cene a kožené moto oblečenie patrí k tomu najdrahšiemu.

Lacnejšou alternatívou je textil. Ten si jazdci obľúbili pre jeho odolnosť voči oderu, vetru, ako aj schopnosť efektívne odvádzať pot. Využívajú ho tiež motorkári, ktorým nesedí štýl už spomínaných majiteľov chopprov. Stále obľúbenejšou alternatívou k textilným nohaviciam sa stávajú jeansy na motorku.

Moto jeansy naberajú na čoraz väčšej popularite. Sú akýmsi kompromisom medzi cenou, kvalitou a flexibilitou. V prípade, že z nich vyberiete chrániče, sú takmer na nerozoznanie od úplne bežných džínsov. Vyrábajú sa z podobného materiálu ako textilné moto nohavice. V niektorých prípadoch sa dokonca používa aj kevlarová výstuž, ktorá pridáva na odolnosti a oceníte ju napríklad v prípade nečakaného pádu.

Osobitnou kategóriou v ponuke nohavíc sú motokrosové nohavice. V tomto prípade pochopiteľne nie je miesto pre využitie kože, keďže jazdec potrebuje voľnosť a mať vyriešené odvetrávanie. Najčastejšie sa používajú pri športovom jazdení, a preto ich často vidíme v rôznych výrazných až krikľavých farebných kombináciách.

Kvalita je dôležitá!

Nech už vlastníte akúkoľvek motorku a oblečenie k nej, vždy dbajte pri výbere na kvalitnú a overenú značku, ku ktorým patrí napríklad W-TEC. Moto oblečenie plní okrem dizajnového účelu najmä bezpečnostnú funkciu. Jeho úlohou je ochrániť vás v nepríjemných situáciách, ako sú pády či nepriazeň počasia, na ktoré treba byť pripravený. O tom, ako sa starať o svoje moto oblečenie píšeme v našom radcovi

Späť na kategóriu