Poďte si zabehať aj v zime!

Každý z vás mi dá za pravdu, že behanie v zime môže byť sem tam náročné, obzvlášť vtedy, keď nemáte teplé oblečenie a nepremokavú obuv určenú práve do takýchto podmienok. Taktiež treba uznať, že dni sú pomerne krátke, čiže do práce odchádzame za tmy a za tmy sa domov vraciame, čo je taktiež jedným z dôvodov, prečo je behanie počas zimného obdobia problémové. Avšak, nemajte obavy, keď sa chce, všetko sa dá! Prečo by ste sa mali premôcť a ísť si zabehať aj počas chladného zimného počasia? Na čo by ste nemali zabudnúť, aby sa vám behalo komfortne v každých podmienkach? 

Spaľujte kalórie počas chladného počasia!

Už na úvod treba dodať, že práve v zime má naše telo omnoho viac "práce" s reguláciou teploty, čo znamená, že spaľuje viacej kalórií. Pochopiteľne, že veľmi záleží na postave človeka i vonkajšej teplote, čiže aj tento fakt ovplyvňuje to, za akú dobu sa vám podarí zhodiť nejaké to "kilečko" navyše. Ak by ste si chceli fyzickú aktivitu sťažiť, vyskúšajte závažie na nohy, ktorým skvelo posilníte hornú a dolnú polovicu tela, no okrem iného môžete takýmto spôsobom rýchlejšie dosiahnuť váš cieľ, zlepšiť fyzickú kondíciu a v konečnom dôsledku schudnúť. 

Beh pre zdravé srdce

Nie je žiadnym tajomstvom, že beh, ale i rýchla chôdza, majú mimoriadne prospešný vplyv na kardiovaskulárny systém organizmu, čiže srdce. Nemusíte zrovna zabehnúť maratón, úplne bude stačiť, ak si denne nájdete aspoň hodinku na prechádzku, bicyklovanie, plávanie alebo aspoň rýchlejšiu chôdzu. Ak však máte zdravotné problémy či ťažkosti so srdcom, poraďte sa radšej s vaším lekárom, keďže nie každá fyzická aktivita je vhodná pre každého.

Behajte jedine v prírode!

Výhodou behania na čerstvom vzduchu je aj to, že si týmto spôsobom môžete prečistiť pľúca od všetkých škodlivín, ktoré bohužiaľ denno denne vdychujeme. Práve preto sa nebráňte a choďte si zabehať do prírody, kde je dostatok čerstvého vzduchu, ktorý je okrem iného skvelým "pomocníkom" pre všetkých tých, ktorí trpia migrénami, či sú vystavovaní nadmernému stresu.

Nezabudnite na teplé oblečenie a kvalitnú obuv

Pokiaľ sa nevenujete behaniu na profesionálnej úrovni, nemajte obavy, keďže beh je finančne nenákladný šport. Samozrejmosťou by však malo byť termoprádlo, ktoré je ideálne pre aktivity v chladnejšom počasí, keďže vás nielen perfektne zahreje, ale i pomôže pri spaľovaní tukov! Okrem toho je zárukou lepšej ventilácie, odvodu vlhkosti od tela a bezpochyby i komfortu, ktorý je pri športovaní nevyhnutný. Nezanedbajte výber kompresného trička, nohavíc, ale i kvalitných bežeckých ponožiek, ktoré odvádzajú vlhkosť, ba dokonca zabraňujú vzniku opuchov či nepríjemných odrenín. Na záver treba dodať, že špeciálnu pozornosť musíte venovať výberu kvalitnej bežeckej obuvi, ktorá by mala byť v prvom rade priedušná, ľahká a odolná voči klzkému i tvrdému povrchu. 

Späť na kategóriu