Plánujete začať s kardio tréningom? Máme pre vás rôzne alternatívy.

Keď sa povie kardio, každého hneď napadne beh. Aktivita, ktorá je v posledných rokoch nesmierne populárna. Behaniu sa venuje takmer každý. Hrádze a okruhy sú plné amatérskych aj profesionálnych bežcov. Maratóny a iné preteky sa organizujú aj v malých mestách. Čo však robiť, keď si vás beh nezískal a napriek tomu vás láka kardio tréning? Nemajte obavy, možností je dostatok.

Posilňuje kondíciu a zrýchľuje chudnutie

To, že kardio je najefektívnejšia forma cvičenia a spaľovania tukov, je častokrát hlavnou príčinou, prečo ho ľudia do tréningu zapájajú. Kardio, alebo tiež aeróbne cvičenie, sa vykonáva v nižšej alebo strednej intenzite počas dlhšieho času. Aktivuje sa pri ňom dýchací systém, trávenie, pomáha predchádzať srdcovo-cievnym ochoreniam a tiež sa odporúča na odbúravanie stresu a zhoršenej nálady.

Najznámejšou formou kardio tréningu je beh, ktorý však nemusí vyhovovať každému, napríklad ak má niekto problémy s kĺbmi. Na kardio cvičenie možno doma i v posilňovni využiť aj stroje. Ktoré by ste mali využiť?

Vyskúšali ste už Cyklotrenažér?

Už podľa názvu je zreteľné, že ide o prístroj, ktorý napodobňuje jazdu na bicykli. Cyklotrenažér využívajú skôr profesionáli, často je dokonca súčasťou zimného tréningového programu vrcholových športovcov. Ponúka veľmi presné a citlivé nastavenie záťaže, má mohutnú konštrukciu a predávajú sa aj verzie s pedálmi určenými pre klasickú cyklistickú obuv.

Prečo rotoped?

Ide o fitness prístroj učený primárne na domáce cvičenie, ale nájdeme aj profesionálne verzie vo fitness centrách. Čiastočne sa konštrukciou podobá na cyklotrenažér, nakoľko tiež na ňom sedíme a šliapeme nohami. Rozlišujeme rotopedy s manuálnym alebo automatickým nastavením záťaže cez počítač. Výhodou rotopedov je to, že ich cena sa pohybuje už od niekoľkých desiatok eur.

Veslovací trenažér a jeho silné stránky

Ak hľadáte spôsob, kde ku kardiu môžete pridať aj posilňovanie hornej časti tela, skúste si zaveslovať. Samozrejme nemusíte hľadať kajak, stačí veslovací trenažér. Môžete si zadovážiť jednoduchšiu verziu na domáce cvičenie, ale aj profesionálny stroj, aký sa používa vo fitness centrách. Ku zlepšeniu fyzickej výkonnosti môžete teda jednoducho pridať aj posilnenie chrbta, brušného svalstva a samozrejme rúk.

Produkty inCondi priamo od inSPORTline

V inSPORTline sme vyvinuli radu produktov určených na kardio s technológiou, ktorá cez Bluetooth dokáže prepojiť ovládaciu konzolu stroja s vašim tabletom alebo smartfónom. Okrem najdôležitejších informácií o vašom výkone môžete napríklad virtuálne behať ulicami akéhokoľvek mesta sveta cez Google Street View.

Kardio tréning nemusí bezprostredne znamenať iba beh. Existuje niekoľko iných cvičení, vďaka ktorým zlepšíte kondíciu a pred letom samozrejme spálite nejaké to kilo navyše. Vyberte si v našom e-shope prístroj na cvičenie, ktorý vám je najbližší.

Späť na kategóriu