Nie len fyzická ale najmä psychická kondícia vďaka športu!

Vráťme sa spolu do starých dobrých detských čias. Skúste sa odreagovať po práci, načerpať potrebnú energiu a aspoň na chvíľu upustiť od každodenných starostí. Verte či nie, na to, aby ste boli spokojní, vám postačí približne hodina vonku na čerstvom vzduchu. Či sa už rozhodnete poprechádzať so psom po okolí alebo sa uložíte na záhrade s najbližšími, dostatok kyslíka v ľudskom tele pomáha bojovať proti mikroorganizmom a baktériám v tele, podporuje správnu funkciu mozgu, čo s určitosťou pomáha zvyšovať váš výkon na pracovisku. Ak by ste sa takémuto pohybu vyhýbali, skôr či neskôr by ste na sebe spozorovali zmeny. Pripraviť by ste sa mali najmä na depresie, ospalosť, bolesti hlavy, končatín alebo chrbtice.

Krok, skok, úhyb!

Množstvo zábavy nie len pre vaše ratolesti ale i pre celú rodinu, prinášajú práve trampolíny. Skákanie na trampolíne, má mimoriadne pozitívny vplyv na fyzickú kondíciu, okysličenie svalstva a posilnenie celého tela. Deti treba k športu pravidelne motivovať, čo nám dá za pravdu každý rodič, keďže je známe, žedeti trávia väčšinu času za počítačom, televíziou alebo so smartphonom v ruke. Z tohto dôvodu je ideálnym riešením siahnuť po atrakcií akou je práve trampolína. Jednou z výhod je, že trampolínu môžete umiestniť skutočne kdekoľvek, či sa už jedná o záhradu alebo dvor, vedzte, že tento spôsob relaxu rozhodne neoľutujete ani vy. Navyše, skákanie na trampolíne je maximálne šetrné ku kĺbom, preto sa relaxačné alebo aktívne skákanie odporúča pre každú vekovú kategóriu.

Kvalita na úkor financií?

Dnes je ponuka trampolín je skutočne široká. Je si z čoho vyberať, preto by ste mali vo všeobecnosti dbať na kvalitu oceľových trubiek, z ktorých je vytvorená samotná konštrukcia trampolíny. Doplnky ako materiál ochranného krytu, by mal tiež odolať akémukoľvek počasiu a poveternostným podmienkam. Kontaktným prvkom trampolíny je skákacia plachta, ktorý by mala mať jednoznačne hladký povrch, čím sa zabráni prípadným odreninám či popáleniu pokožky počas skákania. Prečítajte si tiež - ako vybrať trampolínu.

S vetrom o závod? Jednoznačne!

Nájsť tú pravú športovú aktivitu, ktorú môžu vykonávať deti i dospelí, nemusí byť zrovna jednoduché. Ak nie ste najväčší fanúšik skákania na trampolínie, čo hovoríte na jazdu na kolobežke?

Sledovaním pohybu pri kolobežkovaní bolo zistené, že vďaka kolobežkovaniu môžete efektívne posilniť nie len spodnú, ale i vrchnú časť tela, a teda priaznivo posilniť svalstvo. Kolobežky sú dnes veľmi populárnym dopravným prostriedkom a nájdeme ich vo viacerých prevedeniach. Najväčší rozdiel spočíva v tom, či sú určené pre deti alebo dospelých. Prečítajte si tiež - ako si správne vybrať kolobežku

Neváhajte a využite širokú ponuku trampolín, kolobežiek či ďalších športových zariadení a pomôcok, ktoré vám ponúka obľúbený a zákazníkmi overený slovenský predajca – inSPORTline za tie najnižšie ceny na trhu!

Späť na kategóriu