Nezabúdajte na štýl a bezpečosť na motorke!

Množstvo motocyklistov každý rok rapídne stúpa. Práve preto je viac ako dôležité dbať na maximálnu ochranu počas jazdy. Či chodievate na motocykli do práce, na výlet alebo dovolenku, nemali by ste zabudnúť na moto doplnky, vďaka ktorým bude vaša jazda bezpečná a tiež skutočným zážitkom! Aké sú najpoužívanejšie moto doplnky, ktoré by mali byť súčasťou vašej výbavy? Základom správneho motocyklistu je prilba, kukla a v zime kvalitné termooblečenie. Viac sa dočítate v našom článku.

Príprava je dôležitá!

Medzi najsilnejšie zážitky určite patrí dovolenka na motorke, kde si po niekoľkých dňoch jazdy uvedomíte slobodu, ktorú ako motorkár máte. V žiadnom prípade by ste nemali podceniť prípravnú fázu, ktorá je pred dlhšou cestou alfou a omegou. Nemyslíme tým len servis vozidla, ale aj predvídanie potreby obyčajných drobností, ktoré sa vám môžu počas cesty hodiť. Prepichnuté pneumatiky či roztrhnuté lanká patria medzi najčastejšie problémy, ktoré vás môžu na ceste zastihnúť. Určite sa vám oplatí objednať si pred dovolenkou asistenčnú službu, keďže človek nikdy nevie, aké problémy v súvislosti s poruchou elektroniky môžu vzniknúť.

Na čo nezabudnúť pri zlom počasí?

Medzi základné a najpoužívanejšie moto doplnky patrí rozhodne kukla, ktorá vás ochráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Kukly majú elastické vlastnosti, vďaka ktorým sa vám budú nosiť maximálne pohodlne. Tento doplnok oceníte hlavne v chladnom počasí, kedy silný vietor dokáže poriadne vytrápiť, a to nielen na motorke. Kuklu je v chladnom počasí vhodné kombinovať s nákrčníkom, vďaka ktorému budete v teple a nemusíte sa obávať prípadného nachladnutia. Takisto aj kvalitné termoprádlo vás po celý čas udrží v teple a suchu, a to aj vtedy, ak by vás „prekvapila“ víchrica alebo iné výkyvy počasia.

Neoddeliteľná súčasť moto oblečenia

Moto čižmy taktiež patria medzi neoddeliteľnú súčasť moto oblečenia. Zaistia pohodlie a bezpečnosť počas jazdy aj mimo nej. Oceníte ich aj keď sa chystáte na nový, nepoznaný terén, ktorý môže byť náročnejší. Základom je, aby moto čižmy podliehali najprísnejším normám Európskej únie - musia byť vyrobené z vysoko kvalitných materiálov, ktoré sú odolné, čiže vám pokojne vydržia aj niekoľko rokov.

Späť na kategóriu