Nevzdávajte sa bicyklovania ani v zime

Bicyklovanie si získava čoraz viac a viac priaznivcov. Okrem toho, že v mestách čiastočne nahrádza mestskú dopravu vďaka čomu sa vyhnete ranným zápcham, je bicyklovanie ekologické, pomáha formovať postavu a zväčšiť telesnú kondíciu. Túto aktivitu si obľúbili snáď všetky vekové kategórie a tak sa stala aj možnosťou ako zažiť s rodinou či priateľmi krásne chvíle. Bicyklovanie prináša so sebou viacero pozitív a preto by sme sa ho nemali kvôli počasiu vzdať ani v zime.

Už pri pomalom tempe sa začnú diať v tele divy

Pokiaľ ste doteraz brali bicykel len ako prostriedok na prepravu z bodu A do bodu B, alebo vec, ktorá zavadzia v izbe, no poslúži aspoň ako nemý sluha, je čas na zmenu. Pohyb pri bicyklovaní má pozitívne účinky na telo už pri pomalom a pokojnom tempe. Každý si môže nájsť svoj dôvod na bicyklovanie. Poniektorí používajú bicykel na rýchly a efektívny presun, zlepšenie postavy či zdravia a iní vďaka nemu získajú mnoho nových pekných zážitkov.

Už počas oddychovej jazdy na bicykli podporujete svoj krvný obeh a zlepšujete si tak celkovo cirkuláciu krvi v tele. Do krvi sa vyplavujú hormóny šťastia a preto bicyklovanie môže poslúžiť ako odburávač stresu. Výhodou je, že sa tejto aktivity nemusíte vzdať ani pri bolestiach kĺbov či chrbtice. Ba práve naopak. Vyhľadajte trénera, ktorý vám ukáže správnu techniku, vďaka ktorej si môžete pomôcť pri bolestiach chrbta a nebudú pri tom trpieť ani kĺby. Nezabúdajte však na to, že záťaž je potrebné zvyšovať postupne a je nutné ju prispôsobiť aktuálnej fyzickej kondícií. Pravidelným bicyklovaním predchádzate nie len kardiovaskulárnym problémom, ale aj cukrovke. Niet sa teda čo čudovať, že okrem trénerov často bicyklovanie odporúčajú aj samotní lekári.

Z bicyklovania profituje celé telo a teda by ste naň nemali zanevrieť ani počas upršaných jesenných či chladných zimných dní. Cyklotrenažér umožňuje bicyklovať v pohodlí domova profesionálom ale aj začiatočníkom, čím sa stáva vynikajúcou alternatívou klasického bicykla. Minimálne počas nepriaznivého počasia tak bude oddaným spoločníkom.

Ak by ste si radi vybudovali aspoň menšiu domácu posilňovňu, bolo by dobré si časom k cyklotrenažéru dokúpiť aj iné posilňovacie stroje. Pre správny výber strojov je ideálne poradiť sa s odborníkmi, alebo si prečítať ako správne vybrať posilňovacie stroje

Späť na kategóriu