Najlepšie fitness stroje do domácnosti

Mýtus, že fitness stroje patria len do fitness centier už dávno nie je pravda a domácu posilňovňu si v dnešnej dobe vie zariadiť hocikto. Profesionálne fitness stroje sú mohutné, zaberajú tak veľa miesta a zvládajú enormné zaťaženie fitness centier. Ak ale hľadáte stroj s ktorým by ste si precvičili celé telo v pohodlí domova, mali by ste vedieť o nasledujúcich.

Výrobcovia za domáce posilňovne

Nie je žiadnou novinkou, že výrobcovia fitness strojov myslia aj na domáce posilňovne kompaktných rozmerov. Takýto posilňovací stroj nezaberá množstvo miesta a dokážete si ním precvičiť celé telo. Vďaka takému stroju a množstvu cvikov, ktoré ponúka, si nemusíte zaobstarávať hneď niekoľko ďalších ale vystačíte si s jedným. Ak by sa vám predsa len množstvo cvikov málilo, a chceli by ste si zacvičiť aj cardio, existuje aj fitness stroj, ktorý bez problémov rozložíte v obývačke či inej izbe. Kompaktné rozmery domácich fitness strojov sú ich veľkou výhodou. Zvyčajne sú skladné a bez problémov ich viete zložiť a odložiť za skriňu, pod posteľ či do pivnice. Nemali by však odložené ostávať dlho, pretože sú dostatočne tiché a susedov tak nebude nič vyrušovať. Naviac vám ušetria množstvo času, ktorý by ste strávili cestovaním do fitness centra. Pod fitness strojom si môžete predstaviť posilňovacie veže a stroje, rôzne typy trenažérov, rotopedy, steppery alebo bežecké pásy.

Ktoré sú tie najlepšie? 

Na základe skúseností a recenzií od používateľov, môžeme konštatovať, že najobľúbenejšími strojmi sú tie, ktoré sú určené na posilňovanie brušného svalstva. Ploché brucho je veľkým lákadlom a nechýba tak v tréningovom procese množstva ľudí. Ak sa stále rozhodujete, ktorý stroj je pre vás tým najlepším, poradíme vám pri výbere toho správneho. Medzi domáce fitness stroje zaraďujeme stepper, ktorý je u množstva ľudí obľúbeným ale preceňovaným strojom. Je tomu tak, pretože domáci variant tohto stroja nie je vhodný pre chudnutie z dôvodu neschopnosti nastavenia minimálnej záťaže. Navyše, je pri ňom potrebné dbať na pravidelný servis a údržbu, ktorá sa týka hlavne tlmičov.

Pre tých, ktorý majú chuť sa viac hýbať, je lepšou voľbou bežecký pás, ktorý je vhodný aj na zvýšenie telesnej kondície. V súčasnosti už bežecké pásy disponujú mnohými funkciami akými je simulácia behu do kopca či v teréne. Využitím týchto funkcií je len na vašej fantázii, ktoré svaly pri tréningu zapojíte. Na domáce cvičenie sa výborne hodia aj rotopedy, cyklotrenažéry a elipticaly. Ak patríte k nadšencom bicyklovania, jeden z nich by ste mali určite vyskúšať. Tieto stroje sú šetrné ku kĺbom a slúžia k precvičeniu tela, zbavenia sa nadmerných kilogramov alebo zlepšeniu telesnej kondície. Ponuka modelov je na trhu široká, preto pre jeho jednoduchší výber odporúčame sa poradiť s odborníkom, ktorý vám zaručene pri výbere toho pravého stroja poradí. Výborným posilňovacím strojom je veslovací trenažér, s ktorým si precvičíte, vďaka pohybu veslovania, chrbtové svaly, ramená, bicepsy, prsia ale aj dolné končatiny a brušné svalstvo. 

Všeobecne platí že čím väčšia investícia, tým je stroj komplexnejší a kvalitnejší. Investícia je však do vášho zdravia, preto je potrebné zvážiť viaceré faktory. A tiež si preveriť, či dostanete k stroju aj servis u zákazníka či možnosť vrátenia tovaru. Aby ste predišli prípadným komplikáciam v budúcnosti a mali istotu.

Mohlo by Vás tiež zaujímať: 

Ako si poradiť s výberom domáceho fitness trenažéra

Séria fitness strojov inCondi

Späť na kategóriu