Leto ako stvorené na adrenalínové športy!

Každý z nás má občas chuť odreagovať sa a „vypnúť“ od každodenných starostí či uniknúť z ruchu veľkomesta. Ak sa nad tým zamyslíte, ono to ani nie je také náročné, keďže všetko, čo k tomu potrebujete, je čas. Áno, práve nájsť si chvíľku času pre seba je kľúčom k tomu, aby ste načerpali potrebnú silu a adekvátne si užili život. Ak chcete aj vy tráviť viac času s rodinou či priateľmi, zažiť nezabudnuteľné chvíle a dopriať si konečne čas len pre seba, nechajte sa inšpirovať nasledujúcimi radami. Čo by ste povedali na takú adrenalínovú jazdu člnom?

Fantázií sa medze nekladú!

Chceli by ste vziať svoju rodinu na vytúženú dovolenku do Talianska, no z finančných dôvodov si budete musieť počkať ešte minimálne rok? To vôbec nevadí! Oddýchnuť si totiž môžete aj na Slovensku, a to s vynaložením minimálnych finančných prostriedkov. Čo by ste povedali na ubytovanie v útulnej chatke uprostred tatranskej prírody? Znie to lákavo, však? Aby ste si pobyt užili plnými dúškami a strávili ho na maximum, pre dobrodružné povahy sú ideálnou voľbou nafukovacie člny určené pre tých, ktorí milujú splav riek! Ak sa chcete počas horúcich letných dní schladiť, stačí si vybrať rieku, na ktorej môžete splavovať a hurá za nezabudnuteľným zážitkom! Spoločne s inštruktorom sa naučíte základné pravidlá, ktoré je dôležité počas jazdy dodržiavať, obzvlášť, ak ste ešte len začiatočníkom a s podobným športom nemáte žiadne skúsenosti.

Utužujte rodinné vzťahy

Či sa vám to zdá alebo nie, na člne môžete naozaj utužovať rodinné vzťahy. Práve tu odhalíte skutočné charakteristiky všetkých členov rodiny a zároveň preveríte kvalitu vzájomnej spolupráce. Nebojte sa na víkend opustiť mesto, zdvihnúť kotvy a nechať sa unášať prúdom. Pokojne so sebou zavolajte priateľov, tety či starých rodičov a spravte si nezabudnuteľný výlet uprostred čarokrásnej slovenskej prírody.

Potrebujete podporu horných končatín? Žiadny problém!

Ak vás trápia bolesti horných končatín, prípadne ste po úraze, orteza na ruku je presne to, čo vám pomôže spevniť svaly a kĺby rúk, zápästí a lakťov. Dokonca, bandáže na ruky či zápästia sú vhodnou prevenciou zranenia, čiže ak sa chystáte vyskúšať šport, ktorý ste nikdy pred tým neskúšali, určite si so sebou pribaľte spomínanú ortezu alebo bandáž, pretože koniec koncov, človek nikdy nevie. Najmä pri splavovaní je dôležité, aby ste rukami neustále manévrovali, čiže ak by bol váš pohyb obmedzený, celkovú jazdu by ste si naplno asi neužili, ba dokonca by vás mohli skôr či neskôr sprevádzať nepríjemné bolesti. Podpora horných končatín je teda ideálnou voľbou pre ľudí, ktorých trápia boľavé kĺby i svaly, ale aj tých, ktorí v minulosti prekonali zranenie, najmä zlomeninu a plne si uvedomujú, že chrániť sa je potrebné neustále.

Späť na kategóriu