Korčuľovanie – vhodná fyzická aktivita pre každého!

Aj vy by ste si počas zimy najradšej niekam vyrazili? Avšak, lyžovanie nie je vaša príliš silná stránka, no doma sa vám sedieť nechce? Žiadny problém! Existuje množstvo skvelých fyzických aktivít, ktorým sa môžete venovať aj počas chladného počasia, pričom nemusíte cestovať na hory či do zahraničia. Obzvlášť, ak máte sedavý spôsob života, trpíte nadváhou či ste pasívnym fajčiarom, máte zvýšené riziko vzniku chronických chorôb srdca a ciev! Pravidelným cvičením toto riziko výrazne eliminujete, a práve preto bude najvhodnejšie, ak si nájdete aspoň hodinu denne na akúkoľvek fyzickú aktivitu, pričom jednou z nich môže byť korčuľovanie!

Korčuľujte, je to jednoduché!

Pokiaľ denno denne premýšľate nad tým, ako by ste strávili voľné chvíle so svojimi najbližšími, čo by ste povedali na také korčuľovanie? V zime môžete vyraziť na najbližší zimný štadión, požičať si ľadové korčule a hurá, na ľad! Jazda na korčuliach je nielen veľmi zábavná, ale hlavne prospešná pre našu fyzickú kondíciu, ktorú by sme mali stále zlepšovať, v opačnom prípade riskujeme vážne zdravotné problémy akými je obezita či kardiovaskulárne ťažkosti. Výhodou je, že dámske korčule na ľad si môžete pokojne zakúpiť za výhodnú cenu, čiže je len na vás, či dáte prednosť trendovým korčuliam bez zúbkov alebo zvolíte klasický model so zúbkami, s ktorými sa pri jazde jednoducho odrážate.

Pre tých, ktorí trpia nadváhou

V súčasnosti trpí mnoho ľudí nadváhou a, bohužiaľ, nedarí sa im schudnúť. Problém je, že v takomto prípade sa človek len ťažko donúti k samotnému behu alebo inej fyzickej aktivite, no základom je motivácia! Ideálne je, ak si nájdete šport, ktorý bude pre vás nielen akousi záťažou, ale aj zábavou a určitým spôsobom relaxom. Korčuľovanie, či už zimné alebo in-line, je jedným zo športov, vďaka ktorému môžete posilniť svalstvo, zhodiť nadbytočné kilá, zbaviť sa nepríjemných migrén a v konečnom dôsledku sa perfektne zabaviť.

Trpíte nepríjemnými bolesťami kĺbov?

Nie je žiadnym tajomstvom, že v súčasnosti trpí z času na čas väčšina z nás nepríjemnými bolesťami svalov, resp. kĺbov. Akonáhle nastane takáto situácia, snažíme sa danú partiu tela „šetriť“, zanevrieme na akúkoľvek športovú aktivitu a snažíme sa oddychovať. Vo väčšine prípadov je práve tento prístup nevhodný, keďže je lepšie danú partiu tela postupne precvičovať a určitým spôsobom posilniť. Aby ste však nepríjemnú bolesť a tlak zmiernili, nezabudnite použiť ortézy. Práve vhodná ortéza či bandáž pomáha uvoľniť tlak vyvíjaný na danú oblasť počas športovania, a to vďaka špeciálnemu materiálu s vysokou hustotou a elasticitou. Dokonca, ortézy sú určené aj pre všetkých tých, ktorí trpia artritídou či sú čerstvo po úraze a ich cieľom je, čo najskôr sa zotaviť.

Späť na kategóriu