Koľko vás budú stáť čižmy a oblečenie na motocykel?

Že motorky nepatria medzi lacné koníčky, je vopred každému jasné. Kúpa motocyklu značne odľahčí vašu peňaženku, no tým však zvýšené čerpanie financií nekončí. Motocyklistické oblečenie je tiež náročné na financie. Cieľom tohto článku je oboznámiť vás s cenami nových moto kombinéz a čižiem.

Keby ste sa na cenovú reláciu moto kombinéz a moto čižiem opýtali predavača v špecializovanom obchode, pravdepodobne by ste jednoznačnú odpoveď nedostali. Aj tu platí, že cena produktu sa odvíja od jeho kvality spracovania, rovnako ako už väčšiny produktov.

Cenové relácie moto kombinéz

Nespochybniteľnou výhodou moto kombinéz je, že sa bunda a nohavice k sebe štýlom aj materiálom hodia. Môžeme ich rozdeliť do troch kategórií podľa ceny:

  • Do 100 eur

V tejto cenovej relácii sa nachádzajú kombinézy poskytujúce iba minimálny stupeň ochrany. Sú vybavené reflexnými prvkami a poslúžia aj ako ochrana pred dažďom. Myslite však nato, že vás ochránia len minimálne.

  • Do 200 eur

V kategórii do 200 eur môžete nájsť aj dvojdielne moto kombinézy s omnoho atraktívnejším dizajnom. Preto sú medzi motorkármi obľúbenejšie.

Ich súčasťou sú aj chrániče s CE certifikátom. Eliminujú poranenia v prípade nehody vďaka pokrytiu celého tela. V tejto kategórii nájdete aj modely vybavené termo podšívkou, ktorú oceníte predovšetkým v chladnejšom počasí. Môžete ju aj jednoducho odstrániť počas horúcich dní v lete. Zakrývajú celé telo, takže eliminujú poranenia v prípade nehody.

  • Nad 200 eur

Za túto cenu si bundu a nohavice zvyčajne vyberáte samostatne. Ojedinele ich môžete nájsť aj ako celok.

Komfortnejšiu jazdu si užijete, ak si vyberiete najvyššiu kvalitu. Bežnou súčasťou týchto kombinéz sú vonkajšie karbónové chrániče a protektory chrbta, ramien a lakťov a bývajú šité dvojitými alebo trojitými bezpečnostnými švami.

Aké sú ceny moto čižiem?

Kontakt chodidla s vozovkou môže mať hrozivé následky v nekvalitných čižmách. Veľké riziko predstavuje predovšetkým nefixovaný členok. Nekvalitná obuv preto k motocyklu nepatrí, výrazne zvyšuje riziko ohrozenia vášho zdravia.

Stupeň ochrany moto čižiem závisí znovu od typu produktu, ktorý si vyberiete. Moto čižmy sú dostupné už za menej ako 80 eur. Nakoľko ide o najlacnejšie produkty, ponúkajú určitý stupeň ochrany proti vode a zaisťujú chodidlo. Neodporúčame ich na dlhšie jazdy.

Za pokročilejšiu technológiu a nadštandardný komfort utratíte mnohonásobne viac. Moto čižmy špičkovej kvality testované poprednými pretekármi vás vyjdú na viac ako 300 eur. Ako príklad môžeme uviesť čižmy Antonio Cairoli.

Rovnako ako kladiete dôraz na správny výber motorky, nezanedbajte ani výber dostatočne kvalitného motocyklového oblečenia a čižiem. Nešetriťe na svojom zdraví.

Zamerajte sa na overené značky moto kombínéz a moto čižiem zaručujúce vysokú kvalitu, napr. W-TEC. Tento výrobca sa radí medzi najpopulárnejších na našom a susednom českom trhu. Moto oblečenie značky W-TEC môžete nájsť na e-shope spoločnosti inSPORTline.

Späť na kategóriu