Jazda na bicykli môže byť relax bez námahy

Počuli ste o tom, že klasickým horským bicyklom už odzvonilo? Vyskúšajte nový trend v bicyklovaní, ktorý je ideálnym riešením nie len pre staršie ročníky ale aj pre mladých.

Zjednodušte si bicyklovanie v náročných terénoch a na dlhých trasách

Dlhá jazda na bicykli nieje nič jednoduché tak, ako sa na prvý pohľad môže zdať. Treba na to dostatok kondície a energie, inak budete musieť z bicykla už po prvých kilometroch zosadnúť. Avšak stále platí, že by ste na to mali ísť postupne a na začiatok by ste to nemali v žiadnom prípade preháňať. Pre tých, ktorí sa chcú aktívne venovať bicyklovaniu aj na dlhších trasách je vhodný nielen klasický, ale aj, v poslednej dobe veľmi populárny, elektrický bicykel. Ide o najnovší trend vo svete bicyklov, ktorý si obľúbili ľudia po celom svete. Elektrobicykel je vhodný pre všetky vekové skupiny. Nie len pre mladšie, ale aj staršie ročníky, ktoré sa nedokážu odviezť na dlhšiu vzdialenosť. Práve toto je fakt, ktorý je dôležitý v nákupnom rozhodovaní u mnohých zákazníkov, ktorí musia zvážiť nielen svoje fyzické schopnosti.

Elektrobicykel – budúcnosť v súčastnosti?

Jedná sa o klasický bicykel, ktorý pomocou výkonného elektromotoru pomáha jazdcovi v zdolávaní trasy. Tento elektropohon nahrádza silu, ktorá je vynakladaná pri šliapaní a bicyklovanie tak môže byť omnoho jednoduchšie a pohodlnejšie. Treba podotknúť, že na elektrickom bicykli si môžete zvoliť stupeň intenzity dopomoci, ktorý potrebujete pri šliapaní. Ten si môžete nastaviť na ovládacom paneli, ktorý sa nachádza na riadidlách bicykla. Väčšinou ide o rozmedzie 3 až 5 stupňov, pričom ich počet závisí od konkrétneho modelu. Istotne mnoho z nás ocení, že hoci ide bicykel takmer sám, nemusíte pri jeho jazde vlastniť vodičský preukaz. Elektrický bicykel je teda výbornou voľbou, ako sa dostať rýchlo a pohodlne z bodu A do bodu B.

Vzhľadom na obroské množstvo elektrobicyklov nie je výber toho správneho vôbec jednoduchou záležitosťou. Známe sú napríklad elektrobicykle s predným, so zadným alebo aj so stredovým pohonom. Medzi ďalšie rozhodujúce parametre pri výbere sú batéria, množstvo programov alebo nosnosť bicykla, veľkosť rámu ako aj výkon elektromotora. Ešte predtým, ako sa pre niektorý z nich rozhodnete by ste sa mali poradiť s odborníkmi a pozrieť si čo najväčšiu ponuku. Elektrické bicykle už dávno nie sú určené len pre seniorov, ale sú aj pre mladých ľudí, ktorí chcú isť s dobou. Dajte im preto možnosť stať sa vašou pravou rukou v oblasti dopravy.

Späť na kategóriu